Pilates Yapmanın Faydaları

Spor yapmak bizlere kendimizi iyi hissettiren gün içinde bizi zinde tutan bir aktivitedir. Bu aktivitelerin içinde ise bizim en çok dikkatimizi çeken egzersiz pilates olmaktadır. Pilates yapmak kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir diyebiliriz. Pilates yapmak insana kendini iyi hissettirdiği gibi aslında zinde tutar ve daha iyi düşünmemizi, günlük hayatta daha mantıklı olmamızı sağlayan bir egzersizdir. Pilates yaptıkça geliştiğinizi ve egzersizler konusunda uzmanlaştığınızı görebilirsiniz. Pilates yaparak kendinizi bu konuda geliştirebilir ve pilates eğitmeni olabilirsiniz. Gerekli eğitimleri alıp kendi hesabınızı oluşturduktan sonra egzersiz videolarınızdan gelir elde edebilirsiniz.

Pilatesin Faydaları

Pilates yapmanın faydaları sadece esneklik sağlaması ve merkezi bölgenin kuvvetlenmesidir şeklinde kısa bir açıklamayla bitirmek doğru olmaz. Pilates bundan daha fazlasıdır. Tüm vücudu çalıştıran bu spor düzenli olarak yapıldığında sırt ağrılarını gözle görülür şekilde azalttığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda pilates yapmak kemik yoğunluğunu arttırır ve kalp sağlığını olumlu yönde etkiler. Pilates yapmak karın kaslarını mekik hareketleri kadar hatta daha da fazla güçlendirir. Pilates yaparken aslında her harekette karın kaslarımızı sıkmış oluyoruz. Sıkma hareketi yaptığımız için derindeki karın kaslarını yüzeysel olan kaslarla birlikte çalıştırıyoruz. Bu hareket de karın bölgesinde ne kadar iyi yoğunlaştığınızı gösteriyor. Sakatlanmaların önlenmesi pilates yapmanın faydaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Pilates yapmak esnekliği, gücü ve dengeyi artırır, bu sayede sakatlanma riskini en az seviyeye indirmiş olur. Gücün artması hareketleri kontrol etmemizi de kolaylaştırır. Ayrıca pilates vücut farkındalığını artırdığı için hareketleriniz daha verimli ve bilinçli olur. Bu da eklemler, bağ doku ve kaslar üzerindeki stresi azaltmaya yardımcı olur.

Hemen hemen çoğu insanın duruşundan rahatsız olduğunu duyuyoruz. Bu konuda pilates yapmanın faydalarını duyunca şaşıracaksınız. Tüm gün masa başında oturarak, cep telefonuna odaklanarak aslında vücudumuzun duruşunu bozuyoruz. Bu da zaman içinde kaslar arasında bir dengesizlik yaratıyor. Pilates bu kötü alışkanlıkların zamanla biriken kötü etkilerini geri döndürmeye yardımcı oluyor.

Evde Pilates Yapmak

Pilates denince akla aletli pilates gelir ama herhangi bir stüdyoya gitmeden de doğru pilates ekipmanlarını kullanarak evde pilates yapabilirsiniz. Ne yazık ki bu zor pandemi sürecinde evlerden çıkamıyoruz ancak bu durum spor yapmamıza pilates sayesinde engel olmuyor. Pandemi sürecini en verimli şekilde değerlendirebilir ve evde pilatesinizi yapabilirsiniz. Ancak evde pilates yapmak için bilinmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Doğru ekipman seçimi yaparak uygun kıyafetler alarak ve pilates öncesi ısınma hareketlerini unutmadan evde pilates yapılabilirsiniz.

Öncelikle pilates yapmaya başlamadan önce sakatlanmayı önlemek adına mutlaka ısınma hareketleri yapmanız gerekir. Isınmak için koşmak yürümek zıplamak gibi basit hareketleri evinizden çıkmadan yapabilirsiniz.

Pilates Yapmak İçin Gerekli Ekipmanlar

Evde pilates yapmak için neler gerekli sorusunun başında yoga ya da pilates matı gelir. Bu malzemelere ek olarak pilates topu edinmeniz daha iyi olacaktır. Rahat bir pilates yapabilmek için aldığınız malzemelerin boyunuzsa uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Edubook'ta Pilates Eğitmeni Olmak

Eğer pilates eğitmeni iseniz Edubook yeni nesil öğrenme platformu tam size göre. Edubookta edubook pilates eğitim videolarınızı hazırlayabilir pilates yapmak isteyen insanlara edubook ile ulaşabilirsiniz.Pilates yapmak isteyen insanlara öncü olabilir ve bu videolarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. Pilates eğitimi konusunda kendinizi de geliştirebilirsiniz. Edubook adresinde eğitmen olmak için yapmanız gereken https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru siteyi ziyaret ederek eğitmen olun bölümünden üye olup edubook nasıl yapılır eğitimlerini alarak edubook’larınızı oluşturmanız.Oluşturduğunuz edubookları sisteme yükleyebilir ve videolarınızdan kazanç elde etmeye hemen başlarsınız. Pilates eğitimlerinizden hem gelir elde etmek hem de pilates eğitimlerinizi daha çok kişiye ulaştırmak istiyorsanız hemen Edubook’a ücretsiz üye olun.

İlgili Yazı Meditasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

İlgili Yazı Sağlık Koçluğu Nedir? Online Sağlık Koçluğu Eğitimi