Astroloji Nedir? Online Astroloji Eğitimi

Astroloji Hakkında Bilinmeyenler

Astroloji, insanlık tarihi boyunca var olan kadim bir ilimdir. Ancak kökeni çok eski dönemlere dayandığı için birçok sırlarla doludur. Bu da işin derinliğini ve metafiziksel boyutunu gösteren gizemlerdendir. Astrolojinin bir kehanet sistemi olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Ancak burada önemli olan ve baz alınan kaynak elbette ki gökyüzüdür. Astrolojinin günümüzde bilim olarak değerlendirilmesi söz konusu olsa da aslına bakılırsa bu evreni okuma ve gelecek olan olasılıkları tespit edebilme sanatıdır. Astroloji, insan ve evren arasındaki kozmik ve karmik bağları inceler. Bu incelemeler sonucunda gelecekte olacaklar bakımından; var olan tüm kainat ve içindekileri ayrı ayrı bir ölçüt olarak değerlendirilir. Online astroloji eğitimi almak büyük bir şanstır. Yeryüzü ve gökyüzü arasındaki büyük enerji geçişini keşfedip, tüm yaratılmışlarla bağ kurabilmek için sitemizdeki eğitimler için kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Astroloji Nedir?

Astroloji; kozmos içindeki yıldızlar, güneş sistemi ve gezegenleri bir bütün halde değerlendirir. Dünyaya, olaylara ve kişilere enerjisel etkilerini ve sonuçlarını yorumlayan bir sistemdir. Bu sadece gelecekten haber vermek veya boyut dışı varlıklarla iletişim kurmakla sağlanmaz. Aksine, astrolojide matematiksel hesaplamalar ve istatistiksel veriler yer alır. Yani pozitif kaynakları olan astroloji, bu hesap analizlerinin sonuçlarını ve etkilerini nokta atışlarıyla öngörür.

Astroloji Dalları Nelerdir?

Astroloji çoğu zaman bir gelecek tahmininden öte, en güçlü olasılıkları ve bunların hayata geçip geçmeme faktörlerini anlatan ilim dalıdır. Bu ilim gerçeği bilimsel temellere de dayanır. Örneğin ay tutulması enerjisiyle, yeryüzünde deniz gelgitlerinin olması tamamen manyetik ölçümlerle de tespit edilmektedir.
Astroloji çeşitli bilgi ve kişisel alanları konu alır. Astroloji dalları çoğu kişinin hayatında aynı noktalarda fakat farklı anlamlarda bulunur. Bunları tek tek ele alacak olursak:

 

  • Medikal Astroloji
  • Finansal Astroloji
  • Mundane (Dünyevi) Astroloji
  • Horary Astroloji
  • Seçim Astrolojisi
  • Sinastri (İlişki uyumu) Astrolojisi
  • Astrobiyoloji olarak kategorize edilir.

Her bir dal kendi içinde binlerce faktörü ve değerlendirme kriterini baz alır. Tüm bu kriterler, astroloji kişisel haritalara göre hesaplanıp ortaya çıkarılır.

Astroloji Haritası Ne İşe Yarar?

Astroloji yorumları bazen kolektif bilinçle yorumlanabilir. Ancak genel olarak kişilerin hayat akışları, özel hayatlarında yaşadıkları ve en önemlisi de astroloji haritaları bu yorumları en sağlıklı değerlendirmede oldukça önemlidir.
Astroloji haritası, kişinin doğduğu anda gökyüzünün ne durumda olduğunu gösteren büyüleyici bir atlastır. Doğum haritası olarak da tanımlanan astroloji haritası, gezegen dizilimleri, açıları, yıldızların konumu ve tam tarihi ile saati açısından kişinin doğum anını değerlendirebilir. Burada amaç hem doğum zamanının göstergeleri hem de bu göstergelerin kişilerin gelecek yaşamlarına nasıl etki edeceğinin tespit edilebilmesidir. Bu haliyle bir yol gösterici, uyarıcı ve olumlu ya da olumsuz her ihtimali dikkate almayı öngören astrologlar işinde uzman kişiler olmalıdır.

Online Astroloji Eğitimi

Feraseti ve olayları inceleme yeteneği yüksek kişiler doğuştan astrolog olamazlar. Bu alana ilgi duyan herkes eğitim almalıdır. Aksi takdirde oldukça karmaşık olan birçok bilgi ve hesaplamalara dayanan astroloji ilminde yanlış değerlendirmeler yapılması söz konusu olabilir. Eğitim alıp astroloji uzmanı olmak istiyorsanız buna profesyonel eğitmenlerle başlamalısınız. Uzman astrologların yer aldığı sitemize ücretsiz olarak üye olup, evrenin sonsuz enerjisiyle tanışacağınız eğitimlerimize katılabilirsiniz.
Şayet siz bir astroloji eğitmeni iseniz Edubook sitesinde hem uzman hem de eğitmen olarak hizmet verebilirsiniz. Bilgilerinizi aktarıp ilminizi yayarken, kendinize de kazanç sağlamış olursunuz. Sitemizde eğitmen olmak için https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru linkinden ücretsiz olarak eğitmen  kaydınızı oluşturun.

İlgili Yazı Enerji Şifası Reiki Nedir?