Uzaktan Eğitim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uzaktan eğitim, bizler için bir fırsat mı, uzaktan eğitim nasıl çalışır? Bu yeni model sistem kafalarda oluşan bu sorularla birlikte geldi. Bu yazımızda sizlere Uzaktan eğitimin nasıl olduğunu bu işi yıllardır yapan Edubook ile anlatacağız. Edubook uzaktan eğitim sistemini yıllardır kullanıyor ve problemleri aşalı uzun zaman oldu. Nitekim Edubook sadece çevrimiçi eğitim materyali değil aynı zamanda çevrimdışı da kullanılabilen bir uzaktan eğitim aracıdır. Online eğitim insanlar için mekân ve zaman sınırlarını ortadan kaldırıyor. Ancak bu alışılan eğitim anlayışlarında farklılaşmayı da gerekli kılıyor. Geleneksel yöntemler artık bizim hızımıza yetişemiyor.

Artık insanların tek bir sınıfa doluşup saatlerce bir insanı dinlemeleri gerek kalmadı. İnternet üzerinden istedikleri yerde, istedikleri zamanda ve istedikleri kişiden eğitim alabiliyorlar. Bu sayede yorgun bir günün ardından koşturarak dersin yapılacağı yere yetişmeye gerek kalmıyor. İnternetin olduğu her yer bir sınıfa dönüşüyor.

Peki Uzaktan Eğitim Nasıl Gerçekleşiyor?

Uzaktan eğitim, geleneksel yöntemlerden farklı bir eğitim anlayışına sahiptir. Klasik eğitim bütün öğrencileri aynı kalıba koyan etkisiz bir öğrenme süreci sunuyor. Ancak uzaktan eğitimle öğrenciler Gamification (Oyun ile öğrenme) yöntemi ile oyunlar oynayarak konuları çalışıyorlar, daha sonra Tersyüz öğrenme ile hocaları eşliğinde bu konuları tekrar ederek bilgilerini pekiştiriyorlar. Bu yöntem sayesinde kalıcı öğrenme destekleniyor. Yani, kişiye özel bir eğitim yöntemi gerçekleştiriliyor.

Geleneksel ve Uzaktan eğitim farklılıkları nelerdir?

Geleneksel yöntemlerle eğitimle öğrenciler hiçbir zaman kendi yeteneklerine uygun eğitimi alamıyor ve kapasitelerini verimli kullanamıyorlar Edubook ile uzaktan eğitim, öğrencilere ve öğrenmek isteyen herkese kendi ilgi alanlarına göre alanında uzman kişilerin hazırladığı içeriklere ulaşmalarını sağlıyor. İçerikleri oyunlar ile eğlenceli hale getirerek aktif öğrenmeyi destekliyor. Daha sonra hocalar eşliğinde pratik yaparak öğrenme pekiştiriliyor.

Edubook ile Öğrenci ve Öğretmen Olmak

Edubook ile Öğrenci ve öğretmen olmak Edubook’ta uzaktan eğitimlere katılabilir aynı zamanda, uzman olduğunuz bir konuda eğitim de verebilirsiniz. Bu sayede hem insanlara kendi uzmanlık alanınızda yardımcı olur, hem de kazanç elde edebilirsiniz. Öğretmenler ve alanında uzman kişiler bu platform üzerinde uzaktan eğitim videolarını ve içeriklerini paylaşabilir. Bu içeriklerden faydalanmak isteyen insanlarla daha hızlı etkileşime girebilirler. Ayrıca kişisel gelişim, eğitim, hobi, ve diğer ilgi alanları ile ilgili her seviyeden içeriğe bu platformdan ulaşabilirsiniz. Depolama sınırı olmadan. Daha kolay arşivleme olanakları ile ses, video ve fotoğraflarınızı tamamen dijital bir ortamda her daim elinizin altında güvenle beklediklerinden emin olabilirsiniz. Edubook en etkili online eğitim yöntemleri olan Gamification ve Tersyüz Eğitim yöntemleri ile kolay, hızlı, eğlenceli ve kalıcı bir eğitim süreci sunuyor.

Özet

Edubook tek bir platformda hem öğrencilere kendi ilgi alanları doğrultusunda kaliteli, eğlenceli ve kalıcı eğitim alma imkânı sunuyor. Hem de Öğretmen ve alanında uzman eğitmenlere depolama sorunu ve baskı maliyetleri olmadan kaliteli, eğlenceli ve hızlı eğitim verme imkânı sunuyor. Uzaktan eğitim vermek isteyen herkes Edubook’ta yer alabilir. Tersyüz öğrenme ve Gamification gibi bilimsel yöntemler kullanan Edubook’ta siz de ders verebilir ve gelir elde edebilirsiniz. Edubook’un tek bir platformdan bütün içeriklere ulaşmak gibi daha birçok farklı avantajlarına. Edubook.com adresinden ulaşabilirsiniz.