Eğitimler

Edubook

Wordpress ile Web Sitesi Oluşturma

Herhangi bir kod bilgisine ihtiyaç duymadan, birçok farklı web sitesini Wordpress ile oluşturabilirsiniz.Hazırladığım bu ücretsiz temel eğitimle de Wordpress’i kolayca öğrenip, hızlıca kendi web sitenizi oluşturmaya başlayabileceksiniz.Bu eğitim hiç bilmeyen birine göre hazırlanan bir eğitim olduğu için temel kavramlar dahi en detaylı haliyle anlatılmıştır.Bir site kurulurken ihtiyacımız olan domain ve hosting tanımını gerçekleştireceğiz. Bu süreçte hosting firmaları hakkında çeşitli bilgiler edineceğiz.Domain alırken dikkat etmemiz gereken unsurları göz önünde bulundurarak, yararlanabileceğimiz faydalı siteleri öğreneceğiz.Bir hosting firmasına veya bir hosting paketine karar verirken, dikkat etmemiz gerekenler özelliklerin neler olduğunu birlikte inceleyeceğiz.Domain ve hosting satın alma işlemini gerçekleştirip, hosting panelimizin kontrolünü sağlamayı öğreneceğiz.Wordpress’in kurulumunu gerçekleştirip yönetici panelinde yer alan her alanı birlikte inceleyeceğiz. Yazılar, yorumlar, sayfalar, görünüm, eklentiler, araçlar, ayarlar gibi bir çok alanın bizim için ne ifade ettiğini anlayacağız.Özellikle Wordpress yazı editörü ile neler yapabileceğimiz konusunda detaylı inceleme yapacağız.Wordpress ile yapılmış örnek sitelere bakarak, Wordpress ile oluşturabileceğimiz siteler hakkında bilgi edineceğiz.Wordpress’in ücretsiz olarak sunmuş olduğu temalardan bir tanesini etkinleştirip demo yükleme işlemini öğreneceğiz.Yüklediğimiz demo için basit düzenlemeler yapacağız.Eklentileri etkinleştirmeyi öğreneceğiz.Really Simple SSL eklentisi ile SSL nedir, nasıl kurulur, yönlendirmesi nasıl yapılır gibi soruların cevabını inceleyeceğiz.Özetle; Wordpress kurmak için neler gerekli, kurulum adımları neler gibi soruların cevabını vereceğiz.İlk olarak biz Wordpress mantığını anlayacağız. Sonraki eğitimlerde tasarımsal ve işlevsel olarak farklılıklar katacağız.

Eğitmen: Abdullah Üstün

star_border star_border star_border star_border star_border

Edubook

Karakalem Resim Kursu | Drawing Course For Beginners

Bu kurs, içinde resim sevgisi barındıran fakat bir türlü kursa gitmeye fırsat bulamayan, Güzel Sanatlar Lisesi, Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümleri ve Görsel Sanatlar Öğretmenliği için yapılan karakalem mülakatlarında başarısını arttırmak ve resim becerisini geliştirmek isteyenler için tasarlandı. Sıfırdan başlayarak resim çizimindeki tüm ayrıntılar anlaşılır ve sade bir şekilde anlatıldı. Gereksiz ayrıntıların yer almadığı tamamen faydalı içeriklerden oluşturuldu. Kapsamlı konu anlatımıyla harika çizimler yapabilecek tüm bilgi ve beceriyi edinebileceksiniz. Obje çizimleri, natürmort çizimi, figür çizimi, portre çizimi ve kompozisyon gibi temel konularda çizimler yapabileceksiniz.

Eğitmen: Müslüm Karakuş

star_border star_border star_border star_border star_border

₺100 Detaylar
Edubook

Hayvan Çizimi Resim Kursu | Animal Drawing Course

Resim çizmeye gönül vermiş kişilerin vazgeçilmez çizimlerinden birisi de hayvan çizimidir. Bu önemli figürleri resimlerimize aktarmak ve gerçekçi çizim yapmak için doğru örnekleri incelemek ve nokta atışı bilgilere ulaşmak oldukça önemlidir. Bu sebeple bu kurs güncelerce emek verilerek siz ressam adaylarına yardımcı olmak için özenle hazırlandı. Bu platformda ve bir çok platformda örneği olmayan Hayvan Çizimi Kursu'nda;- Hayvan çiziminde kullanılan modellemeleri- Gerçekçi ve pratik hayvan çizimini öğreneceksiniz.

Eğitmen: Müslüm Karakuş

star_border star_border star_border star_border star_border

₺100 Detaylar
Edubook

Karakter Tasarımı

Özgün karakter tasarımları yapabileceksiniz. Özgün çizim tavrınızı kendi kendinize oturtabileceksiniz. Çizimde en zorlayıcı olarak görünen mekân tasarımlarını kolaylıkla ve hızla bitirebilme yetisine sahip olacaksınız. Kendi karakterlerinizi tasarladıktan sonra, karakter öykülemelerini de öğreneceksiniz. Özgün ve sıra dışı karakterlere / mekanlara / materyallere dönüşebildiğini öğreneceksiniz. Romanların, dizilerin, filmlerin ve oyunların çizimimize ne kadar iyi yansıyabildiğini öğreneceksiniz.

Eğitmen: Yasemin Yazıcı

star_border star_border star_border star_border star_border

Edubook

Adobe Illustrator

Program özelliklerinden başlayarak kişisel tercihlere, çizim araçlarına, objeleri biçimlendirme ve renklendirmeye, metin yaratma ve efekt kullanımlarına kısacası ihtiyacınız olan tüm yaratıcı işlevleri nerede ve nasıl kullanabileceğimizi öğreneceksiniz.Illustrator becerilerinizi geliştirerek logo, karakter, poster, ikon, infografik (bilgi grafikleri), sosyal medya ve web sayfaları için özgün içerikler, baskıya hazır tasarımla.

Eğitmen: Yasemin Yazıcı

star_border star_border star_border star_border star_border

Edubook

Grafik Tasarım/ Temel Özellikler

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Eğitim, bu süreç içerinde ilk adımda yapılması gerekilenleri, temel özellikleri sunmaktadır.

Eğitmen: Yasemin Yazıcı

star_border star_border star_border star_border star_border

Edubook

Kategorilerine Göre Web 2.0 Araçları

Kategorilerine Göre Web 2.0 Araçları

Eğitmen: M.Sc Tuğrul Alpı

star_border star_border star_border star_border star_border