SAP Nedir? Ne için Kullanılır?

Sap:Systems Analysis and Program Development

SAP, internet ağları üzerinde entegre çalışmaların yapılması ve online dünya bazındaki işler üzerinde yenilikler oluşturmak için kullanılır. “Systems Analysis and Program Development” açılımıyla Almanya merkezlidir. Avrupa’nın en büyük yazılım şirketi olan program pek çok köklü ve büyük firma tarafından kullanılmaktadır. Böylesine popüler olan sap programı nedir diye merak edenlere, tüm yazılım ve programları bir araya toplayan uygulamadır demek doğru olur. Sap özel yazılım hizmetleri içeriği sayesinde şirketlerin ağ oluşturma ve yönetme süreçlerini oldukça pratik biçimde sağlamaktadır. Ülkemizde de hatırı sayılır en büyük 500 şirketin neredeyse tamamı SAP içeriklerini aktif olarak kullanmaya başlamıştır.

SAP Ne İçin Kullanılır?

SAP, yazılım ve kurulum aşamalarının tümünü ve bu alandaki işleri birleştiren dev bir programdır. Burada amaçlanan; şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda, anlık ya da uzun vadede verilebilecek en kaliteli yanıtı sağlayabilmektir. 1970 yıllarının başından bu yana dünya çapında kullanılan Sap programı avantajları güncellenerek geliştirilmiştir. Şirket oluşumlarının, hızlı ve yerinde karar almasına olanak tanıyan yazılım çözümlerinin bütünü Sap ile mümkündür. Detaylar bazında incelenecek olunduğunda; satılan ürün / hizmet sayısı, güncel stok durumu, üretim süreçlerinin takibi, ham ve işlenmiş madde tüketim kontrolü, personel sayısı denetlemesi gibi daha nice verinin kontrolü bu programla sağlanmaktadır. Ağ alanında tüm bunların eksiksiz denetlenebilmesi SAP yazılım modülleri takibiyle yapılmaktadır.

ERP ve SAP Arasındaki Fark Nedir?

ERP ve SAP arasındaki fark çoğu zaman kafa karıştırıcı olmaktadır. Yalın bir biçimde ifade edilebilir ki Sap bir Erp’dir. Yani her iki uygulama da teoride aynı mantıkla çalışır ve birbirinin uzantısı niteliği taşır. Fakat her ERP bir SAP programı değildir. Bugün kullanılan pek çok farklı ERP uygulaması vardır. Sap bunlardan yalnızca en  bilinenidir.
Açılımı “Enterprise Resource Planning” olan ERP, bir ağın bütün proseslerini bir alanda toplayan veri sistemidir. ERP yazılımı oluşturmada Sap uzantısı yazılımları kullanılır. Şirketi kuruluş, vakıf, hükümet ve tüm birimler ERP sisteminden faydalanır. SAP ise bu planlamada kullanılan bütünün parçalarından biridir.

Online SAP Eğitimi

Sap eğitimi alarak bilgisayar, yazılım ve veri taban güvenliği gibi pek çok sahada uzman olmak mümkündür. Ancak elbette bu yazılımlardaki teknik bilgilerin çokluğu eğitim seviyelerinde de farklılıklar oluşturacaktır.
Online SAP eğitimi çerçevesinde ağın yapısı, kurulumu, yazılım oluşturulması, olası tehditler, ürün- hizmet yönetimi ve takibi gibi sayısız konular analiz edilir. Uzaktan eğitimin konforuyla ve uygulamalı anlatım avantajlarıyla Edubook eğitim almak isteyen herkesin yanındadır.
Sap eğitiminde finans, satış ve pazarlama, reklam yöntemleri gibi sahada yer alan konularda bulunur. Bu noktada temel seviyeden başlanıp üst düzey bir uzman olmak eğitmen kadromuzun yetkinliği ile mümkün hale gelmektedir. Hemen ücretsiz kayıt yaptırıp eğitiminizin startını verin.

Edubook’ta SAP Eğitmeni Ol!

Sap eğitimi almak, karmaşık bir iş gibi görünse de profesyonel eğitmenler sayesinde oldukça akıcı ilerlemektedir. Eğer siz SAP programı eğitmeniyseniz videolarınızı oluşturup Edubook’a yükleyerek, online dersler ve uygulamalı anlatımlarla eğitim almak isteyenlere öğretici bilgiler sunabilirsiniz. Deneyimli ve işinde ekol statüsündeki eğitmen ekibimizde size de yer var. Kariyerinizi yükseltip isminizi markalaştırmak için sitemizde eğitmenlik yapabilirsiniz.  Bilgi, deneyim ve donanımlarınızı katılımcılara aktarıp başka eğitmenler yetiştirebilirsiniz. Bu sayede hem popülarite kazanır hem de ek gelir elde ederek kazancınızı arttırmış olursunuz Edubook eğitime gönül vermiş eğitmen ve katılımcıların buluştuğu bir platformdur. Ailemize katılıp bizimle birlikte kazanmak için https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru adresinden ücretsiz olarak kaydınızı oluşturun. Edubook’ta eğitmen olup ayrıcalıklardan faydalanın. 

İlgili Yazı Excel Nedir? Online Excel Eğitimi