Sağlık Koçluğu Nedir? Online Sağlık Koçluğu Eğitimi

Sağlık koçluğu, kişilerin ruhsal ve bedensel sağlığını bir bütün halde algılayıp bu yönde yaklaşım sergileyen bir hizmettir. Diğer sağlık hizmetleri ile teorik bağlamda büyük farklılıklar olmasa da sağlık koçluğu uygulaması, kişiye özgü ve çok daha niteliksel tedavilerden oluşur. Sağlıklı yaşam koçluğu, hastalık oluşmadan önce olası risk ve genetik faktörlerin değerlendirilmesiyle önlem almada oldukça aktif çalışır. Bu yöndeki yaklaşım metotlarından dolayı koruyucu hekimlik olarak da tanımlamak mümkündür. Zira kişinin yaşam şeklini de olması gerektiği gibi sağlıklı bir halde planlamayı amaçlar. Aynı zamanda sağlıkla ilgili doğrudan yaşam kalitesini düşürecek sorunlar yaşayan kişilerin, hayatlarını olumlu anlamda değiştirip dönüştürmeyi hedefler.

Sağlık Koçluğu Hizmetleri

Sağlık koçluğu hizmetleri çok geniş kapsamlıdır. Zira kişiye göre uygulanacak yöntemler, tamamen hastalığı ortadan kaldırma ya da nötralize etme amacı taşır. Fiziksel rahatsızlıklar ile mental ve psikolojik olarak duygusal kaosun yönetilmesi sağlık koçluğunda en önemli ilk adımdır. Öncelikle deneyimlenen hastalık bir şekilde kabullenilip ardından savaşarak değil, sorunun doğru yönetilmesiyle yaşamanın temelleri bu hizmetle atılır. Kaliteli bir iletişim ve doğru yöntemler ile koçluk çalışmaları yapmak, kişilerin içten dışa değişim yaşamalarına olanak tanır. Bu sayede hastalar ya da hastalığa yakalanmamak için tedbirli davrananlar, başkalarına karşı en az beklentiyle yaşamayı öğrenirler. Bu da pek çok yıkıcı hastalığın oluşumunu önlemede en az beslenme kadar mühimdir. Edubook bünyesinde sağlık koçluğu hizmeti veren adeta şifa dağıtıcı birebirinden profesyonel birçok eğitmen aktif olarak hizmet vermektedir. Üstelik birtakım sağlık sorunları olan ve bunları çözüme ulaştırdıktan sonra kendilerinin de bu işe ilgilerinin arttığı insanlar azımsanmayacak kadar çoktur. Bu doğrultuda eğitim sağlık koçluğu yapan uzmanlarımızdan hizmet almanın yanı sıra, eğitim alarak sizler de birer sağlıklı yaşam koçu olabilirsiniz.

Online Sağlıklı Yaşam Koçluğu Dersleri

Online sağlık koçluğu eğitimi, hastalarına bütünsel ve fonksiyonel bir tedavi süreci oluşturmak isteyen tüm sağlık profesyonelleri için çok iyi bir olanaktır. Çünkü eğitimin online olması, zamandan ciddi anlamda tasarruf edilmesini ve çok daha hızlı yol kat etmeyi sağlayacaktır. Edubook.com sitesinin kaliteli eğitim videoları ve deneyimli profesyonel eğitmenleri eşliğinde ise tüm derslerin çok daha verimli geçtiğini muhakkak belirtmek gerekir. Önceki zamanlarda koçluk eğitimi almış ancak değişen ihtiyaç ve talepler doğrultusunda mesleğinde derinlik kazanmak isteyen koçlar online eğitimlerden yararlanabilmektedirler. Psikolojik danışman ve psikoterapist gibi meslek erbapları da bu derslerle bilgilerini arttırabilirler. Danışanlarına daha iyi bir terapi sunmak adına sağlıklı yaşam koçluğu eğitimi tamamlayıcı bir etki katar. Çeşitli hastalıkları bulunan ve sıklıkla kronik hastalıklarını kontrol altında tutmayı başarmış kişiler hayatlarını bilinçli bir şekilde idame ettirebilmek için yaşam koçluğu eğitimi alabilirler. Bu son derece faydalı bir yaklaşım olur. Herhangi bir hastalık tanısı alan yakınlarına destek olmak ve tedavi sürecinin kolayca atlatılmasına destek olmak adına kişiler sağlık koçluğu eğitiminden sıklıkla yararlanırlar. Online sağlıklı yaşam koçluğu dersleri haftalık olarak planlanmış listeler halinde ve her derste farklı konuların ele alındığı formatta sunulur.

Sağlık Koçluğu Eğitmenleri

Sağlıklı yaşam koçluğu eğitmenleri belli donanım ve birikimi elde etmiş seçkin kişilerden oluşur. Sizde alanınızda uzman bir Sağlık Koçu iseniniz Sağlık koçluğu eğitmeni olmak için https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru adresine kayıt olmanız yeterlidir. Üstelik ücretsiz bir şekilde kaydınızı oluşturup aklınıza takılanların da cevabını bulabilirsiniz. Kendi dijital materyallerinizi hazırlayabilir ve bunların satışını gerçekleştirerek kazanç elde edebilirsiniz. Edubook, eğitmenleri ile eğitim almak isteyen ve eğitim vermek isteyen kişileri bir araya getiren en doğru adrestir.