Sabun Nasıl Yapılır? Online Sabun Yapımı Eğitimi

Sabun yapımı her şeyin doğalını bulmakta zorlandığımız son yıllarda doğallık arayanlar için şahane bir aktivitedir. Aktivite olması, sıklıkla evde vakit geçirdiğimiz süreçlerde veya yeni bir hobi edinmek isteyenler içinde keyifli bir işlem olmasıdır. Yani sabununuzu kendiniz yaparken aynı zamanda vaktinizi kaliteli ve dolu dolu geçirmiş olursunuz. Birçok şeyi paketli satın alıp kullanmaya alışmışken, sabun yapmak zor bir şeymiş gibi görünür. Ancak durum hiç de öyle değil. Yöntemlerini ve sabun yapımı hakkındaki püf noktaları bildikten sonra birbirinden renkli, mis kokulu ve tamamen organik sabunlar yapabilirsiniz. Üstelik zaten bir ev ya da iş yerinin daimi ihtiyaçları arasında sabun ve diğer temizlik malzemeleri yer alır. Tüm bunları evde yapmak ekonomik olarak da büyük avantaj sağlayacaktır. Doğada çözünebilir maddeler kullanarak kimyasal atık oluşumunu da engellemeniz mümkündür. Online sabun yapımı eğitimi alarak; temizlik maddeleriyle ilgili, kısa zamanda neredeyse bir kimyager kadar donanımlı olabilirsiniz. Edubook güvence ve kalitesiyle evinizin konforunda bir sabun yapımı eğitmeni olabilirsiniz.

Sabun Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Sabun yapımı paradoksal bir işlemdir. Yani aslında yapımı çok zor ve meşakkatli gibi görünse de bir o kadar da pratiktir. Önemli olan hangi malzemelerin kullanılacağını ve sabun yapımı sırasında hangi adımların takip edileceğini bilmektir. Bunun için herhangi bir eğitim almadan evde sabun yapımı pek de akıllıca olmaz. Çünkü her ne kadar doğal malzemeler kullanmayı tercih etseniz de yeterli bilgiye sahibi değilseniz asla bir sabun yapabilmeniz söz konusu olmayacaktır. Sabun yapımı için kullanılan malzemeler öncelikle; bir blender, tahta kaşık ve büyükçe bir kap elinizin altında olmalı. Sabununuzun nasıl kokmasını istersiniz? Gül mü lavanta mı yoksa kokusuz mu tercih edersiniz? Esansiyel bir yağ seçerek bunu da koku oluşturmak için kullanabilirsiniz. Aldığınız eğitimlerle kullanmanız gereken diğer malzemeleri de kullanarak, dilediğiniz sabun içerikleri ile istediğiniz şekillerde ve kalıplarda sabunlar elde edebilirsiniz. Kimyasal içerikli maddeler kullanarak koku ve köpürtme oranının arttırabilirsiniz.

Sabun Yapımında Hangi Boya Kullanılır?

Sabun yapımı esnasında iki farklı yaklaşımı tercih edebilirsiniz. Kimi insanlar tamamen doğal ve sağlığa dost malzemelerle yapılmış sabunları kullanmak isterler. Kimileri için ise evde sabun yapmak sentetik renk ve koku sağlayıcılardan uzak kalmayı gerektirmez. Edubook’ta hazırlayacağınız eğitimlerde iki ayrı gruptaki sabun yapımını da öğreterek alternatifleri çeşitlendirebilirsiniz. Sabun yapımı için neon boyalar kullanmak neşeli ve rengarenk sabunlar ortaya çıkarır. Toz ve sıvı sabun boyaları arasında da hem doğal hem de kimyasal birçok çeşit bulunuyor. Sabunun istenen sertliği, ebatı ve kullanım alanı hangi boyayı kullanacağınıza dair kriterlerdir. Örneğin saç ve el için ayrı içeriklerde sabun kullanmak yararlı olacaktır.

Sabun Yapımı Eğitimi

Sabun yapımı eğitimi maharetli bir üretici olmanızı destekleyen bir programdır. Tüketim toplumu olmanın dezavantajlarına karşılık olarak üretim de yapmak kendinizi çok iyi hissettirir. Zamanla kendi özgün sabun tasarımlarınızı yaparak el becerinizi ilerletebilirsiniz. Edubook sabun yapımı eğitimlerine katılarak, online dersler eşliğinde geniş bilgiler edinip bu işte uzman olabilirsiniz. Ücretsiz üyelik gerçekleştirerek Edubook’ta var olan eğitimlerden yararlanabilirsiniz. Eğer siz sabun yapımı eğitmeni olarak mesleğinizi sürdürüyorsanız ya da bir hobi olarak sabun yapıyorsanız alanında yetkin eğitmen kadromuzda sizleri de görmek isteriz. Edubook’larınızı hazırlayıp yükleyin ve ek gelir elde etme avantajına erişin. Ayrıca insanların evde kendi üretimlerini yaptıkları bu girişim ruhuna ortak olun. Ücretsiz olarak kayıt olmak ve eğitmenlik başvurusu yapmak için https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru linkine tıklayın.

İlgili Yazı Yemek Yapmak Nasıl Öğrenilir?