Photoshop Nedir? Online Photoshop Eğitimi

Photoshop Kısa Tarihi

Photoshop denince akla ilk olarak inceltme ve boy uzatma gibi kısır bilgiler gelebilir. Ancak bu sistem çok daha fazlasını yapabilme yetkinliğinde tasarlanmıştır. İlk olarak 1987 senesinde Michigan Üniversitesi’nde doktora yapan bir öğrenci olan John Knoll tarafından ortaya konmuştur. Ardından 1 yıl sonra Adobe yazılım şirketi tarafından marka ve hakları satın alınmıştır.  Photoshop Önceleri tek fonksiyonu siyah-beyaz görseller üzerinde renklendirme yapabilmeyi sağlamak iken bugün Adobe Systems’in fotoğraf işleme ve güncelleme yazılımı olarak kullanılmaktadır. Online Photoshop eğitimi bugünün dünyasına hitap eden ve tam da günümüz teknolojisinin sağladığı imkanlar ile sunulan bir eğitim programıdır. Bu sistemi öğrenince herhangi bir görsel üzerinde yapılması istenen değişiklikler epey geniş bir ölçeğe sahiptir. Görsel veya grafik tasarım dalındaki yapılan tüm işler photoshop uygulama ile sınırsız güncellemeye tâbi tutulabilir.

Photoshop Programı Ne İşe Yarar? Kullanım Alanları

Önceden oluşturulmuş grafik, çizelge ya da fotoğraflar üzerinde vektörel bazda değişiklikler yapılabilen bir resim editörü olarak Photoshop uygulaması tüm dünyada popülerdir. Bu uygulama içerisinde yeni bir şey oluşturmaktan öte, daha yaygın olarak, var olan bir görsel için düzenlemeler yapılması söz konusudur.
Photoshop programı kullanım alanları oldukça fazladır. Renk verme ve efektif çalışmalar, fotomontaj, onarma / yapılandırma, kolaj, HDR ve Panoramik resim oluşturma ve daha pek çok görsel manada işlevsel değişikler yapılabilmektedir. Son sürüm ve yeni güncellemeler ile 3D tasarımlar yapıp var olan tasarımlarda istenen şekilde değişiklikler, eklemeler ve nesne çıkarma gibi animasyon tarzı çalışmalar da photoshop ile yapılmaktadır. Böylesine geniş kapsamlı bir içeriğe sahip olan uygulama, online Photoshop eğitimi sayesinde akademik bir meslek olabilme potansiyelindedir.

Online Photoshop Eğitimi

Dijital tasarımların tamamı ve fotoğraf terminolojisi kapsamında bilgi edinmek Photoshop programında uzmanlaşırken öğrenilecek konulardır. Adobe Photoshop kullanımı için klasik grafik tasarım projeleri ve her alan için özel nitelikte görseller hazırlanmaktadır. Fotoğraflar üzerinde montaj, photoshop, renk ayarı ve daha pek çok değişiklik bu uygulama ile yapılabilir. Online Photoshop eğitimi online platformlara ve yenilikçi tasarımlara merakı olan herkes için harika bir projedir. Çünkü photoshop eğitimler sonrası hem yetkin bir dijital tasarım uzmanı olabilecek hem de kendinize özgü güncellemeler ile farklı dizaynlara imza atabileceksiniz. Dijital tasarım ya da görsel tasarım kulvarı ise internette görülen her şeyi kapsayan bir sistemdir. Hal böyle olunca eğitim konuları da bu nispette kapsamlı olmalıdır. Photoshop Eğitimlerinde; araçları doğru kullanma, katman ve panel kullanımı, transform işlemleri ve temel seviyede fotoğraf düzenleme gibi ana başlıklı konular yer almaktadır. Ayrıca uygulamalı ve pratik yapmış olmak adına da örnek çalışmalar yapılmaktadır.

Online Photoshop Eğitmenleri

Yazılım ve bilişim eğitimleri en az üniversite derslerinde edinilen bilgiler kadar geniş çaplıdır. Çünkü yazılım, görsel tasarım ve internet sağlayıcıları için yapılan çalışmalar birbirleriyle korelasyon içindedir. Bu senkronize işleme hali Photoshop eğitiminde çok daha ön plana çıkmaktadır. Çünkü art arda gelen düzenleme ve yeni tasarlama gerektiren görsellerin kusursuz bir güncelleme ile ortaya çıkarılması uzmanlık gerektirir.
Siz de Photosop eğitimi almak istiyorsanız Online Photoshop eğitimi kurslarımıza katılabilirsiniz. Ücretsiz kayıt olarak eğitimlere dahil olabilir ve kaliteli bir bilgi veri akışından yararlanabilirsiniz. Eğer Photoshop eğitmeni iseniz siz Edubooklarınızı hazırlayıp, video ve eğitim projelerinizi sitemize yükleyebilirsiniz. Eğitim almak isteyen katılımcılar ile eğitmenleri buluşturan Edubook her zaman sizinledir.
Photoshop eğitmeni iseniz http://https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru bağlantısını kullanarak ücretsiz kayıt olabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazı Grafik Tasarımı Nedir?