İnternette Hazırladığınız Eğitimi Nasıl Satarsınız?

İnternette Hazırladığınız Eğitimi Nasıl Satarsınız?

İnsanların evden çıkmadan alışveriş yapması ve şirketlerin online toplantılar düzenlemesinin yanında, öğrenim ve şahsi inkişaf endüstrisi de fazlaca değişti. Sadece örgün öğrenim değil şahsi inkişaf amaçlı eğitimler de online olmaya başladı.

İnsanların evden çıkmadan alışveriş yapması ve şirketlerin online toplantılar düzenlemesinin yanında, öğrenim ve şahsi inkişaf endüstrisi de fazlaca değişti. Sadece örgün öğrenim değil şahsi inkişaf amaçlı eğitimler de online olmaya başladı. Artan talep, hem çevrimiçi kurslar arayan bireylerden bununla beraber şirketlerden geliyor. İnsanlar artık daha azca gezi ve hareket ettikleri için talep eder istemez tahsil gereksinimlerini dijital olarak karşılamak zorunda kalıyorlar. Ayrıca online kurslar kişiye malumat yüklemesi yapmıyor aksine bilgiyi sindire sindire zaman buldukça almak, yeniden yeniden izleyerek öğrenmek fazlaca etken bir öğrenme biçimi haline geliyor. Eğer muayyen bir alanda uzmanlığınız var ise artık bu kabiliyetinizi değere ve en önemlisi de paraya çevirme tarihi çoktan gelmiş olmalı. Herhangi bir alanda kazanmış olduğunuz becerilerinizi online bir kursla insanlara satarak gelir elde ederken, insanların sizin yeteneklerinizden faydalanması aslen tam bir kazan kazan senaryosuna iyi bir örnektir. Bu konuya bağlı olarak İnternette hazırladığınız eğitimi nasıl satabilirsiniz sorusu oldukça yaygın bir soru olarak karşımıza çıkıyor. 

Dijital Eğitimi Kimler Terçih Eder? Neden Terçih Eder?

Her iş bir planla başlar. Başlarken, gelecekte başka kurslar hazırlayıp bu işi geliştirme mevzusunda planlar yapılması gerekiyor. Online bir öğrenim merkezini başarıya ulaşmış bir halde tasarlamak için titiz bir hazırlık yapmak gerekir. Çünkü oluşturaçağınız Dijital Eğitim de önerilecek mevzular hakkındaki ileri düzeyde malumat sahibi olmak, öğrencilerinizin itimatını daha basit kazanmak için fazlaca önemlidir. Başarılı uzaktan eğitim, bireyselleştirilmiş öğrenme gerektirir. Online kursunuzu kurmak için öğrencinizin beklentileri ve hedefleriyle başlayın, peşinden ihtiyaçlarını, kuvvetli taraflarını hedefleyin. Bu alanda  onlara önerilerde bulunabilir bunlar dan dijital çanta  podcastler, fotoğraflar, slayt gösterileri, oyunlaştırma vb. ile dersleri daha teşvik edici hale getirmek ve öğrencilerin ezberini geliştirmek için tedris materyalini çeşitlendirmek mümkündür

Dijital Çantanın faydaları Nedir?

Dijital çantaların inanlara sunmuş olduğu pek oldukça yarar vardır. Okulda öğrenilemeyen veya pekiştirilemeyen derslerin bu sayede öğrenilebilmesi fazlaca mümkündür. Pek çok insan tarafınca denenerek onaylandığı suretiyle dijital eğitim alanında ustalaşmış bir eğitmen kapasitesine sahiptir. Bununla beraber  hem büyükler için  hemde öğrençiler için de imkânlar tanıyor. Grafik tasarımdan yazılım geliştirmeye, tasarımdan şahsi gelişime kadar pek oldukça alanda fazlaca geniş kurs imkânları sunulmaktadır. Bu noktada dijital çanta faydaları devreye girmektedir. Dijital çantalarla bütün bu kursların kaynaklarını, notlarını ve ödevlerini saklamak mümkündür. Aynı zamanda oluşturçağınız eğitimde Dijital Kütüphane oldukça yaygın ve verimli olaçaktır.

İnternet Eğitimi Güvenilir mi?

Dijital eğitimin oldukça avantajları vardır. Bu yararlardan dijital eğitim sisteminin uzaktan olmasıdır. Çünkü uzaktan öğrenmenin en belirgin avantajlarından birinin mesafeleri ortadan kaldırması bulunduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. İstediğiniz zaman, arzu ettiğiniz yerde ulaşabileceğiniz bilgiler yada dersler çoğu zaman kısa parçalar halinde servis edilir. Bu sayede öteki işlerinizin içinde kalan vakitleri bile değerlendirebiliyor oluyorsunuz. Online eğitimin bu biçimde zamandan ve mekandan bağımsız, modüler olması ne kadar elastiki bulunduğunu gösterir. Ayrıca örgün eğitimde olası olmayan arzu ettiğiniz yerde durdurup, devam ettirme olanağını sağlayabiliyor. Hazırladığını eğitimleri insanlara sunabilçeğiniz ve satabilçeğiniz bir çok alan var fakat her alan oldukça başarılı bir dönüş sağlamıyor. Kurumumuz bu devrede sizlere oldukça güvenilir ve geri dönüşlerin olumlu olduğu bir  fayda sağlıyor.

İnternet Eğitiminin maliyeti yüksek midir?

Bir uzaktan öğrenme platformuna düşük maliyetli olarak bir seferlik geliştirme maliyeti ve periyodik olarak bakım, barındırma, güncelleme, yedekleme maliyeti ödersiniz. Bu maliyetleri, harcanan mekan, ulaşım, temizlik, daha birçok maliyet ile karşılaştırınca uzaktan öğrenim ile mühim tasarruflar elde edileceği apaçık gözükür. Uzaktan öğrenim için öğretmen ve öğrencinin gereksinimleri yalnızca web ve bir bilgisayar ve mobil cihazdır. Günümüzde bu cihazlara haiz olmayan kimse nerede ise yoktur. Yani bir uzaktan öğrenme platformunuz var ise öğretmen ve öğrenciye sunmanız ihtiyaç duyulan hizmetlerin bir çok ortadan kalkmış olur.

Hazırlanan Eğitim Nerede Satılmalı?

Dijital eğitimi oluşturup satabilme şansına sahip olaçağınız firmalar mevçut fakat her firma güvenli ve kaliteli bir hizmet ve satış alanın da iyi bir hizmet vermiyor. Bu devrede Edubook sitesinden  eğitim alabiliyorsunuz ve  online olarak  siz  de kendi hazırladığınzı eğitmleri satabiliyorsunuz Ayrıntılı bilgi için sitemizden bilgi alabilirsiniz.

 

Dijital kütüphane, kaynakların tamamının internet ortamında sunulduğu ve bilgisayar ya da cep telefonuyla rahatlıkla tüm kaynaklara ulaşılabilen bir ağ ortamıdır. Büyük kütüphanelerin bazıları çok daha geniş kitlelere fayda sağlayabilmek adına kütüphanede yer alan kaynakları dijital ortama da açmıştır.

Dijital kütüphane, kaynakların tamamının internet ortamında sunulduğu ve bilgisayar ya da cep telefonuyla rahatlıkla tüm kaynaklara ulaşılabilen bir ağ ortamıdır.

Büyük kütüphanelerin bazıları çok daha geniş kitlelere fayda sağlayabilmek adına kütüphanede yer alan kaynakları dijital ortama da açmıştır. Bu durum tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygındır. Dijital kütüphanelerin çoğalmasıyla birlikte sosyal medyada dijital kütüphane nedir sorusu epey yaygın bir şekilde sorulmaya başlandı. Dijital kütüphaneler, fiziksel kütüphanelerin dijital ortama taşınmış halidir. Bu durumun pek çok avantajı vardır ve artık tüm dünyada kütüphaneler yavaş yavaş dijital ortama aktarılmaya başlanmaktadır. Bu sayede herkes her türlü kaynağa bulunduğu yerden erişebilmektedir.

Dijital kütüphanelerin insanlara sunduğu oldukça büyük faydalar da vardır. Bu faydalardan ilki zaman ve yer kavramının ortadan kaldırılmasıdır. İnsanlar nerede olurlarsa olsunlar ve saat kaç olursa olsun tüm kaynaklara dijital ortamdan erişebilmektedir. Bu durum da dijital kütüphanelerin bu kadar sevilmesinde ve kullanılmasındaki en büyük faktörlerden biridir. Dijital kütüphanelerin öğrenciler ve pek çok kişi tarafından kullanılmasının en büyük sebeplerinden bir diğeri de tüm kaynakların rahatlıkla bulunabilmesidir. Bazı durumlarda pek çok kişi kütüphanede saatlerce kaynak aramıştır, bu durum dijital kütüphanelerin gelişiyle birlikte rafa kaldırılıyor. Aranılan kaynaklar dijital kütüphanelerin arama bölümü sayesinde saniyeler içerisinde okuyucuyla buluşabiliyor.

Dijital Kütüphane Ne İşe Yarar?

Dijital kütüphaneyle birlikte fiziksel sınırların kalktığını söylemek mümkündür. Hiçbir sınır olmaksızın, açılış-kapanış saati olmaksızın istenilen kaynaklara 7/24 erişebilmek artık dijital kütüphaneler sayesinde mümkündür. Okuyucular kütüphaneye gitmek zorunda kalmadan istediği kaynağa rahatça ulaşabilir ve okuyabilir. Dijital kütüphaneler yalnızca bulunulan ülkedeki kişiler tarafından değil tüm dünya tarafından kullanılabilir. Dijital kütüphanelerin yaygınlaşmasıyla birlikte çok fazla dijital kütüphane ne işe yarar sorusu sorulmaya başlandı. Bunun en büyük cevabı ise fiziksel sınırların kalkmasıdır. Bugün Finlandiya’daki bir kişi Amerika’daki bir dijital kütüphaneye erişebildiği gibi Türkiye’deki bir kişi de tüm dünya ülkelerinde yayınlanan dijital kütüphanelere rahatlıkla erişebilir ve kaynakların tamamını istediği zaman okuyabilir. Bu sebeple dijital kütüphaneler oldukça yaygındır.

Dijital kütüphanelerin çoklu erişim sunması da oldukça mühimdir. Kütüphanelerde bir kitap doğal olarak yalnızca bir kişi tarafından okunabilirken çoklu erişim sayesinde dijital kütüphanelerde durum tam tersidir. Kitaplar aynı anda pek çok kişi tarafından okunabilmektedir. Bu sayede aynı kaynaktan aynı anda birden fazla okuyucunun yararlanması mümkün hale gelmiştir. Dijital kütüphanelerin bu denli yaygınlaşmasındaki en büyük avantajlardan biri de düşük masraflı olmasıdır. Konvansiyonel kütüphaneler kira, giderler ve bilimum masraflar sebebiyle oldukça büyük bir yük altındayken dijital kütüphanelerin yıllık giderleri son derece azdır. Bu sebeple pek çok kütüphane dijital kütüphane olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlerleyen yıllarda bu kütüphanelerdeki sayının artması bekleniyor.

Neden Dijital Kütüphane Kullanılmalı?

Dijital kütüphane kullanmak için pek çok sebep vardır ancak bu sebepler arasından bazıları insanlar için oldukça önemlidir. Dijital kütüphane kullanma sebepleri, pek çok kişi için farklılık gösterse de insanların bazı sebeplerde ortak kümede buluştuğunu görebilmek mümkündür. Bunlardan ilki dijital kütüphanelerde hiçbir şekilde kaynak sıkıntısı yaşanmamasıdır. Klasik kütüphanelerde pek çok kişinin başına geldiği gibi okunmak istenen bazı kitaplar ve kaynaklar o an başkası tarafından ödünç alınmış olabilir. Bu tip durumlar dijital kütüphanelerde karşılaşılmayacak durumlardır. Aynı kaynağı birden fazla kişi aynı anda okuyabilir ve bu dijital kütüphanelerin tercih edilmesindeki en büyük sebepler arasında yer almaktadır.

Dijital kütüphane kullanımının bu denli yaygınlaşmasındaki bir diğer sebep de mesafelerin ortadan kalkmasıdır. Yalnızca herkesin elinde bulunan bir akıllı telefon ya da dizüstü bilgisayar sayesinde kütüphanelerin tüm kaynaklarına erişebilmek ve bu kaynakları sınırsız bir şekilde kullanabilmek okuyucular arasında büyük bir heyecana da vesile olmuştur. Bu sebeple pek çok okuyucu dijital kütüphaneleri deneyimlemeye başladı. Dijital kütüphanelerin kullanımının yaygın olmasındaki bir diğer etken de elbette ki kaynaklara istenilen zamanda ulaşılabilmesidir. Kaynaklar 7 gün 24 saat okuyucuların kullanabilmesi için açık durumdadır. Bu, konvansiyonel kütüphanelerde okuyucuların en sık dert yandığı durumlardan biridir. Bazı kütüphaneler gece de açıktır fakat bu kütüphaneler arasında çok yaygın olmadığı için kaynak bulma sıkıntısı yaşanabilmektedir.