Fransızca Nasıl Öğrenilir? Online Fransızca Eğitimi

Fransızca Öğrenmek Zor Mu?

Fransızca öğrenmek günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Bu dilin öğrenmede popüler olması aslında anlaşılır nedenlere dayanır. İngilizcenin evrensel bir dil olmasının yanında, Fransızcada artık sıkça öğrenilen bir lisan haline gelmiştir. Çünkü Fransızcayı bilmek aslında birçok alana hakim olmayı da beraberinde getirir.
Fransızca öğrenmek için üniversite mezunu  ya da belli bir tahsil düzeyinde olmak gerekli değildir. İsteyen veya bu dili öğrenme gereksinimi duyan herkesin belli bir süre zarfında öğrenebilmesi mümkündür. Hatta oldukça kolaydır. Online Fransızca eğitimi alarak hem Fransızca öğrenebilir hem de bu dilin kültürüne hakim olabilirsiniz. Çünkü yeni bir dil öğrenmek insanın hem belleğini hem de bilgi alabilme ağlarını genişletmeye yarar.

Fransızca Ne İşe Yarar?

Fransızca modern dünyanın getirileri arasında bir döngüye sahiptir. Günümüzde mezun olan ya da bir işe girmek isteyen hemen herkesin yabancı dil bilmesi beklenir. Bu beklenti iş verenler tarafından belirlenmiş olsa da aslında çalışan açısından da birçok artı sağlar. Bilinen dil sayısı arttıkça statü ve meslekte kariyer ilerlemesi kolay olabilmektedir. Fransızca öğrenmiş olmak yalnızca kariyer anlamındaki zorunlulukların giderilmesine yardımcı olmuyor. Aynı zamanda ülkeler arası seyahatlerde, araştırmalarda, sanat galerisi incelemelerinde, sanat tarihi ile ilgilenenler için de daha onlarca alanda kişiye yarar sağlar. Zira sanat eserlerinin anlatımı, çok bilinen öykülerin dili ağırlıklı olarak Fransızcadır.

Fransızca Konuşan Ülkeler

Fransızca dili yalnızca Fransa’da kullanılmıyor. Birçok Afrika ülkesinde de kullanılan bir dil olma özelliğine sahiptir. Hatta Dünya genelinde Fransızca konuşan ülkeler ve eyaletler öylesine çoktur ki bu çoğu zaman birçok kişi tarafından bilinmez.
Fransızca konuşan ülkeleri sıralamak gerekirse;


● Fransa
● Kanada
● Kongo DC
● Madagaskar
● Kamerun
● Fildişi Sahili
● Nijer
● Burkina Faso
● Senegal
● Mali
● Çad
● Gine
● Ruanda
● Belçika
● Burundi
● Benin
● Haiti
● İsviçre
● Orta Afrika Cumhuriyeti
● Kongo Cumhuriyeti
● Togo
● Gabon
● Cibuti
● Ekvator Ginesi
● Komorlar
● Lüksemburg
● Seyşeller
● Monaco
● Vanuatu
● Martinik olmak üzere şemalandırılabilir.


Resmi dil olarak Fransızcayı kullanan bu ülkelerin birçoğu gelişmiş ülkelerdir. 

Fransızca Kelimeler

Türkçe’de beş bine yakın Fransızca kelime vardır. Ancak bu kelimelerin bazılarını gün içinde pek çoğumuzun kullanıyor olmamıza rağmen bu kelimelerin hangi kelimeler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bunlardan bazılarını sayacak olursak; abajur, vizyon, şantaj, tuvalet gibi kelimeleri söyleyebiliriz.
Fransızcayı öğrenmeye başlayacağınızda ise ilk olarak temel düzeydeki kelimeler karşınıza çıkar. Günlük hayatta sıkça kullanılan ve kısa kelimeleri bilmek aslında basit gibi görünse de bir temel öğrenmeye katkı sağlar. Daha sonra öğreneceğiniz kelimeler ve dil bilgisi bunların üzerine kurulur. 
Örneğin; günaydın-bonjour, iyi akşamlar-bonsoir, evet-oui, hayır-non gibi kelimeler Fransızca ’ya örnek günlük konuşma dili içindeki kelimelerdir.

Online Fransızca Eğitimi

İyi bir Fransızca eğitimi alarak, zor olarak nitelendirilen bu dili gayet keyifli bir biçimde öğrenebilirsiniz. Fransızca öğrenmeniz gerekiyor ya da sadece kişisel anlamdaki gelişiminiz için dil öğrenme isteğinizi varsa Edubook en doğru adrestir. Siz bir Fransızca eğitmeni iseniz Edubook’ta öğretici olarak yer alabilirsiniz. Kendi eğitim materyallerinizi Edubooklaştırabileceğiniz gibi size sunulan dijital araçlarla eğitimi interaktif hale getirecek Edubooklar hazırlayabilirsiniz. Sitemiz gelişen eğitim teknolojileri üzerine kurulmuş yenilikçi bir alt yapıya sahiptir. Eğitmen kadrolarımızda kendini geliştirmiş ve yeni bir dil öğretirken hafızada kalıcı teknikleri öğreten profesyonel kişiler yer alır. Ücretsiz eğitmen kaydı oluşturarak ek kazanç elde etmeye  başlayabilirsiniz. Kariyerinizde ilerlemek ve eğitmenlik hayatınızı sitemizde de sürdürmek için https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru linkine hemen tıklayın.

İlgili Yazı Online İngilizce Öğrenmek