Excel Nedir? Online Excel Eğitimi Alma

Excel Programı Kullanma

Excel, tam ismiyle Microsoft Excel, Microsoft Office dahilinde olan bir programdır. Bir yazılım paketi kapsamında sunulan excel programının avantajı ve kullanım alanı çok geniştir. Hatta diğer ofis program uygulamalarıyla komplike halde kullanılabilir. Excel programı üzerinde birçok görsel ve şematik tablo hazırlanabilmektedir. Bu tablolar sayesinde, veriler kaydedilmek üzere dosya uzantıları şeklinde hazır hale gelir. Excel’de hücresel hesaplamalar, grafik ölçütleri, detaylı analiz tabloları ve daha pek çok grafik araçları kullanılmaktadır. Uygulama üzerinde yapılabilecek çalışmaları çoğaltmak mümkündür. Ancak hem başlangıçta hem de neticede başarılı bir iş çıkarmak için hayal gücünüz size epey yardımcı olacaktır. Hayal gücünüzü geliştirmek ve yazılımın işleyişiyle ilgili teorik bilgilere sahip olmak için ise kapsamlı bir eğitim almak gerekmektedir.

Neden Excel?

Excel programını kullanmak, gerek kişisel çalışmalarınızda gerek  şirket odaklı mesleki işlerinizde oldukça kolaylık sağlayan bir programdır. Excel ile dilediğiniz belge ya da raporu istediğiniz biçimde elektronik görsel olarak hazırlayabilirsiniz. Ancak başlangıç aşamasındayken her şeyi mükemmel yapamayabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden yetkin bir eğitmen eşliğinde temel seviyede eğitimlere başlamanız en doğrusu olacaktır. 
Excel ile oluşturulan satırları ve sütun çeşitliliklerini farklı yollarla belirleyebilirsiniz. Mesela; arka planın rengi, sayı ve tarih formatı, yazı tipi ve büyüklüğü, metinler arası sıralama, sütunların düzenlenmesi gibi pek çok ayrıntıyı özelleştirebilirsiniz. Kısaca, hangi meslek dalı ile meşgul olursanız olun iş hayatınızda Excel’i kullanmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Elbette ki mesleki anlamda kullanabilmek ve işlevsel başarı kazanabilmek için programa hakim olmanız gerekmektedir. Zira iş verenler, iş ortakları ya da birlikte iş yapılan karşı firmalar, genel olarak işlerini bu programlar ile yürütmektedirler. Aynı şekilde öğrenciler ve eğitim hayatında bulunanlar için de Excel kullanımı önem taşır. Çünkü ödev, araştırma, proje hazırlama ve sunum gibi birçok çalışmada Excel’den yararlanılır.

Excel ile Neler Yapılabilir? 

Excel ile yapılabilecekler saymakla bitmez. Fakat kısa  örneklerle kullanım şekillerine örnekler verebiliriz. Örneğin; ortaya çıkarmak istediğiniz bir şemayı, basit bir dosya formatında hazırlamak istemeyebilirsiniz. Elektronik tablo biçiminde oluşturmakta çoğu zaman daha kolay ve avantajlı bir seçenektir. Aylık giderler, iş yahut kişisel hayatınızdaki harcamalar ve geliriniz, şirket nöbet listesi, müşteri fiyat listesi gibi sayısız raporlama yapmanız için yalnızca bir Excel programını kullanmayı bilmeniz gerekmektedir. Excel, kişisel hayatta kullanıcılara yarar sağladığı gibi, iş hayatında olanları zamandan ve iş yükünden tasarruf ettirmektedir.Özellikle iş dünyasında rapor gibi veri gerektiren dokümanların hazırlanması söz konusu olmaktadır. İlgili birimlere sunulmak üzere hazırlanması ve yetiştirilmesi gerektiği düşünüldüğünde bu belgelerin önemi daha net anlaşılır. Bu nedenle bir kişinin üst seviye Excel kullanabiliyor olması kişi ve şirketler için büyük bir zaman yönetimi kazandırır.

Online Excel Eğitimi

Excel kullanıp şahsi ve mesleki işlerinizi pratik ve hızlıca hazırlayabilirsiniz. Online eğitimler alarak öğrenme ve ilerleme hızınızı da arttırabilirsiniz. Edubook alanında uzman kişileri biraraya getiren hem online eğitim hem de çevrim içi satış platformudur.. İşinin profesyonelleriyle birlikte hizmet sunan Edubook’ta  Excel eğitmeni iseniz sizler de eğitmenlerimizden oluşan ekibimize katılım sağlayabilirsiniz. Mesleki çaptaki tecrübelerinizi ilerletirken kendinize pasif bir gelir modelinide Edubook’ta oluşturabilirsiniz. Dijital materyaller kullanarak canlı eğitimlerin hazıradığı Edubook’ta sizde kendi Edubooklarınızı  hazırlayıp sitemize hemen yükleyebilirsiniz. Ücretsiz üyelik avantajıyla kayıt yaptırmak için https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru bağlantısından giriş yapabilirsiniz.

İlgili Yazı Wordpress Nedir? Online Wordpress Eğitimi