Enerji Şifası (Reiki) Nedir? Reiki Eğitmeni Olun

Enerji şifası reiki, çeşitli metotlarla uygulanan kadim bir öğretidir. Bu teknikler ve uygulamalar enerji şifasının bir diğer tanımı olan reikiyi oluşturur. Reiki, ruhsal şifa ve tekamül mertebelerini kişiye öğretir. İlk olarak Tibet’te uygulandığı bilinen bu şifa çalışması ne bir din ya da oluşum ne de bir ritüel sekansıdır.
Kelime açısından da incelendiğinde; “Rei”: her yerde bulunan, “Ki”: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelir. Yani kelime anlamı bakımından her yerde bulunan ruhsal yaşam enerjisi, bu uygulamanın amacını ve neticelerini de ortaya koymaya yetiyor. Reiki eğitmeni olmak hem kendinize hem de yakın çevreniz dahil olmak üzere daha pek çok insana büyük faydalar sağlayacağınız anlamına gelir. Çünkü bir reiki eğitmeni, uzmanlığını edindikten sonra, bu işi profesyonel olarak yapabilir. Ancak bunu meslek olarak yapmasa bile farkında olmaksızın dokunduğu her hayata enerjisiyle şifa saçacaktır.

Şifa Enerjisi Nedir?

Şifa enerjisi, reikiyle paralel giden ve hatta reiki uygulamaları içinde yer alan blokaj temizleme terapisidir denebilir. Bunu daha da detaylandıracak olursak; her kişinin farklı bir enerji frekansı, niteliği ve değişken yoğunlukta geçişleri vardır. Yani evrendeki her şey enerjidir. Günümüzde de aktif olarak başvurulan iyileşme teknikleri arasında şifa enerjisi seansları yer alır.
Enerji şifası, şifa terapisi ya da şifa enerjisi olarak adlandırılsa da uygulama aynıdır. Ancak bu enerji çalışmasının içeriği, kişiden kişiye göre farklı tekniklerle uygulanır ve ilerler. Nefes teknikleri, yaşam düzeninde farklılıklar, çeşitli egzersizler, meditatif çalışmalar, düşünce egzersizleri, irade çalışmaları ve daha birçok yaklaşım enerji çalışması yapan uzmanlarca kişiye göre belirlenir. Şifacı olarak isimlendirilen; şifa enerjisi çalışması yapan profesyoneller, içten dışa şifalanma aktarımıyla kişide aydınlanma yaşanmasını sağlarlar.

Reiki Nedir? 

Bedensel, ruhsal ve mental olarak şifalanma sağlayan reiki, entegre bir terapi şeklidir. Ancak terapötik yaklaşımlar olması, reiki ile şifalanmanın alternatif tıp yöntemlerinde olduğu anlamını taşımaz. Çünkü modern tedavi yöntemlerine bir alternatif değil, aksine gerekli yönlendirme ve açığa çıkarımlarla, kişilerin iyileşme yollarını bulmalarına destek olur. Buna ek olarak modern tıpta açılanamayan ve karşılığı olmayan birtakım rahatsızlıklar bulunur. Böyle durumlarda enerji çalışmalarıyla hastalıkların ortadan kalkmasını bizzat deneyimlemiş olmak, yaşanan sayısız mucizelerdendir.

Reiki Faydaları

Uzun yıllardır dünyada birçok ülkede, hastane ve kliniklerde reiki seansları uygulanmaktadır. Herkesin bildiği gibi ilaçlar, ameliyatlar ve girişimsel tedavi yöntemleri bedensel hastalıkları yok edebilir veya baskılayıp etkilerini önleyebilir. Ancak reiki, bedensel hastalıklara sebebiyet veren ruhsal yükleri tek tek tedavi ederek, enerji dengesini düzenler. Yani fiziksel hasatlıkların şifalanması için önce zihin ve ruh kalımları boyut değiştirmelidir. 
Bu da reikiyle hem huzurlu hem de konforlu bir yolculuktur. Reiki her şeyden önce evrene, yaratılmışlara ve olaylara farklı bakış açılarıyla bakmamızı sağlar. Reiki faydaları; ruhsal dinginlik, kalıcı huzur, hayattaki alma-verme dengesini koruma, tevekkül, bedensel zindelik ve sağlık gibi alanlarda inanılmaz etkileriyle eşsiz hisler sunar.

Online Enerji Şifası Reiki Eğitimi

Enerji şifası reiki eğitimleri almak zor değildir. Eğer bir uzman olmak ya da kendi kişisel tekamülünüz için eğitimlere katılmak istiyorsanız, Edubook her zaman yanınızdadır. Ücretsiz olarak kaydınızı yaptırıp, işinde uzman eğitmenlerimizin eğitimlerine katılabilirsiniz. Çeşitli aşamaları konu alan derslerin sonunda siz de birer şifacı olabilirsiniz. Online enerji şifası eğitimi herkesin yararlanabileceği bir programdır.
Enerji şifası ve reiki uzmanıysanız, siz de sitemizdeki eğitmenlerimizden biri olabilirsiniz. Edubook’larınızı hazırlayıp sisteme yükleyebilirsiniz. Sayısız ruh ve gönüllere ulaşıp, sizin gibi yetkin eğitmenler yetiştirebilirsiniz. Ücretsiz üyelik başvurusu için http://https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru linkinden sitemize giriş yapabilirsiniz.