Edubook ile Yoga Eğitimleri

Yoga Eğitimi ve Faydaları

Klasik spor ya da hafif egzersizler kişiler için kilo kontrolü sağlarken, dingin bir ruh halini de beraberinde getirir. Çünkü spor esnasında salgılanan hormonlar hem bağışıklık sistemimizi güçlendirir hem de ruhi olarak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Yoga yapmak ise benzer etkileri olan ancak çok daha derin bir meditasyondur. Kadim bir ritüel ya da geleneksel olarak nitelendirilebilecek olan yoga; fiziksel ve zihnen iyilik hali vermektedir. Yoga yapmak aslında ciddi bir konsantrasyon ve denge hali gerektirdiği için bu durum hayatımızın bütününe de yansır. Yoga yaptıkça tekamül yolculuğunuzun farkındalığı artacak ve hayatınızın dinamikleri oldukça sağlam taşlarla yerine oturmaya başlayacaktır. Bir nevi ruhsal terapi olduğunu kısaca ifade etmek mümkündür. Bu yolda eğitimler alarak kariyerinizi maneviyatı yüksek bir iş doğrultusunda geliştirebilirsiniz. Devamında sizler birer yoga eğitmeni olabilir ve bu ışığı başkalarına da yaymak için çalışmalar sürdürebilirsiniz.

Yoganın Faydaları

Yoga yapmanın faydaları yalnızca basit bir egzersiz ya da meditasyon olarak açıklanamaz. Egzersiz ve meditasyon kombosu olarak değerlendirmek çok daha doğru olacaktır. Yoga yapmak doğrudan hayat kalitenize yani yaşam şeklinizin yapılanmasına olanak tanır. Faydalarını ise zihinsel ve fiziksel olarak ele almak çok yerinde olacaktır. Yoganın fiziksel faydaları; başta kas ve eklemler olmak üzere esnekliği artan alanların iyileşmesi olarak gözlemlenir. Ayrıca kas kütlesi arttığı için romatizma, karpa tünel sendromu, baş, boyun, bel ve sırt ağrılarında da ağrı kesici kullanımı ihtiyacının minimuma indiği bilinmektedir. Bağışıklığı güçlendirdiği için vücuttaki inflamasyon ve hipertansiyon, diyabet gibi kalp hastalığı tetikleyicilerini de kontrol altına alır, denge sağlar. Öyle ki, yapılan araştırmalarda kemoterapinin olumsuz etkilerini bile nötrlediği tespit edilmiştir. Yoga yapmanın zihinsel faydaları ise; stresi azaltıp en başta uyku kalitenizi düzenlemesidir. İç huzur yakalandığı için hayata bakış açınızı kökünden değiştireceğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca fiziksel ve ruhsal sağlığımızı yeniden yapılandırdığı için yoga yapmak kişilere genel bir özgüven de katacaktır.

Evde Yoga Yapmak

Yoga dendiğinde akıllara belki biraz karışık bir seanstan ve bir bilinmezlikten bahsediliyormuş gibi gelebilir. Evet bu doğrudur. Yani profesyonel yoga yapabilmek için gereken birtakım düzenekler olmalıdır. Bunları oluşturup temin ettiğinizde evde yoga yapabilirsiniz. Bulunduğumuz süreç ve hayat telaşı belki bir merkeze gidip yoga yapmamıza izin vermiyor olabilir. Fakat evde yoga yapmak da mümkündür. Evde yoga yaparken yüksek verim alabilmek için elbette bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için de ilk ve belki de en önemli adım doğru yoga eğitim videolarını tercih etmektir.

Yoga Yapmak için Gerekli Ekipmanlar

Yoga yapmak için neler gerekli sorusunun yanıtı oldukça yalındır. Bir yoga matı ve eğitici yoga videolarını temin etmiş olmanız yeterlidir. Bunları hazırladıktan sonraki önemli nokta ise ortamınızın sakin ve huzurlu olmasıdır. Çünkü yoga; yama, niyama, asana, pranayama, pratyahara, dharana ve samadhi olmak üzere 8 aşamadan oluşur. Bu aşamaların her birinde konsantre olmanız yoga pratiğinin püf noktasıdır.

Edubook ile Yoga Eğitimleri

Şayet yoga eğitmeni iseniz edubookta yoga eğitim videolarınızı hazırlayarak pek çok insana ulaşabilirsiniz. Kendi edubooklarınızı hazırlayabilir ve yoga eğitimi verebilirsiniz. Hazırladığınız edubookların satışını yapabilir ve böylece ek gelir elde edebilirsiniz. Yoga yaparak şifa bulmak isteyen kişilerle aydınlığınızı paylaşıp aynı zamanda böylesine güzel bir işten kazanç da sağlayabilirsiniz. Online yoga eğitimi alanında kariyerinizi daha yükseltebilirsiniz. Edubook sitesinde eğitmen olabilmek için https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen- basvuru adresine girip ücretsiz kayıt yaptırdıktan sonra eğitmen olun bölümünden üyelik açabilirsiniz. Online yoga dersi almak ve vermek isterseniz Edubook sizinle.