Edubook İle Online İngilizce Öğrenmek

Edubook çeşitli konularda ve alanlarda kendini geliştirmiş eğitmenlerin, dijital materyallerini hazırladıkları ve satışa sundukları online eğitim veren bir platformdur.

İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenmek, başarılı bir kariyere adım atmanın öncesinde yer alan basamaklardan birisidir. İngilizce konuşmak farklı kariyer fırsatlarını yakalamada kolaylık sağladığı gibi farklı ulusların kültürlerini tanımada da önemli bir araçtır. İngilizce dil gelişimini ilerletmek ve akıcı bir hale getirmek için insanlar çeşitli uygulamalar ile İngilizce dil gelişimlerini ilerletmek istemektedir. Yurt dışına giderek İngilizce öğrenmek ya da İngilizce bilen veya ana dili İngilizce olan eğitmenlerle öğrenmek bazı tercih edilen uygulamalardandır. Bir dil öğreniminin zaman ve emek gerektirdiğini düşünürsek zamanımızı doğru eğitim imkanı sunan kurumlarda değerlendirmek doğru bir seçim olacaktır. Peki, İngilizce öğrenmek için bu kadar emek vermek İngilizceyi konuşmak için değer mi? Akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak sadece bu dili öğrenmek açısından değil birçok yönden gerekli ve önemlidir. Çünkü İngilizce kariyer hayatında başarı elde etmek ve bu başarıyı daha üst seviyelere taşımak için gerekli bir kural haline gelmiştir. İngilizce bilmek ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak ikinci bir dil bilmeyen insana kıyasla her zaman İngilizce bilen kişiyi daha ön plana çıkartır. Özellikle günümüzde her alanda gelişen ve büyüyen bir dünyada yöneticiler ve işverenler kişinin İngilizce bilip bilmediğini iş mülakatlarında göz önüne alarak seçimlerini yapabilmektedirler.

İngilizce Bilmenin Faydaları

İngilizce bilmenin birçok avantajı bulunmaktadır. İngilizcenin sağladığı bu avantajlar gerek iş hayatında gerekse gündelik hayatta karşımıza çıkmakta ve bizi daha iyi bir yere taşımaktadır. İngilizce bilmenin faydaları nelerdir? Sorusuna bazı cevaplar verilebilir. Bunlar:

• Özellikle uluslararası bir şirkette çalışan veya işi gereği birçok farklı grupla İngilizce konuşması gereken kişiler için adeta hayat kurtarıcı bir faktördür.
• İngilizce konuşmayı akıcı bir şekilde öğrendiğinizde kendinize olan güveniniz artar ve İngilizceyi daha çok kişi ile rahatlıkla konuşabilirsiniz.
• Özellikle sık sık seyahate çıkan kişilerin İngilizceyi bilmeleri ve akıcı İngilizce konuşmaları çok önemlidir. Bu hem onlar için bir kolaylık sağlayacak hem de dünyaya açılan bir kapı niteliğinde olacaktır.
• İş başvurusu yapan kişilere yöneltilen sorular arasında yabancı dil bilip bilmediği yer almaktadır.
• Teknoloji çağının getirdiği en önemli özellik uzağı yakın kılarak her türlü işin yapılmasını sağlamasıdır. Özellikle büyük işletme ve firmalar ticaret yapmak için

yabancı ülkelere açılır. Ticaret süreçlerinin kolay ilerleyebilmesi için sektörde çalışan kişilerin İngilizce bilmeleri istenmektedir. Yeni bir dil öğrenmek ufku genişletir ve hayata karşı farklı bir bakış açısıyla bakmaya olanak sağlar. Yani yeni bir dil öğrendiğiniz zaman hayata karşı bakışınız değişir, farklı bir kültürü öğrenir ve yeni bir vizyonla tanışırsınız. Bu da hayat kalitenizi arttıracak bir yöntemdir.

• Yabancı dil bilmenin belki de en büyük avantajı kelime dağarcığının artmasıdır. Yeni bir dil öğrendiğiniz zaman kelime dağarcığınızı arttıracak ve var olan kelime haznenizi daha iyi kullanmaya başlayacaksınız.
• İngilizce öğrenmek yeni hobiler edinmenize yardımcı olabilir. Yabancı bir dil öğrendiğinizde daha önce alt yazılı izlediğiniz bir yabancı filmi orijinal dilinden izleyebileceksiniz veya farklı dildeki bir romanı kendi ana dilinde okuyabileceksiniz. Böylece hayattan daha fazla keyif alabilir ve hayat kalitenizi arttırabilirsiniz. İngilizce, günümüzün evrensel dilidir. Her alanda, her meslekte ve her yerde karşımıza çıkabilmektedir. Bundan dolayı yaşam şartlarımız, işimiz veya kariyer hedefimiz ne olursa olsun İngilizce öğrenmek ve İngilizce bilmek bizi yukarıya taşıyacak bir faktör olacaktır.

Edubook İle Online İngilizce Öğrenmek

Edubook çeşitli konularda ve alanlarda kendini geliştirmiş eğitmenlerin, dijital materyallerini hazırladıkları ve satışa sundukları online eğitim veren bir platformdur. Bu platform sayesinde günümüzde her alanda karşımıza çıkan ve çok önemli olan İngilizce dilini öğrenmek ve İngilizce öğretmek mümkündür. İngilizce eğitmeni iseniz Edubook’a ücretsiz kayıt olarak hemen İngilizce eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Bu sayede hem keyifli bir şekilde işinizi yapabilecek hem de bundan maddi bir gelir elde edebileceksiniz. Edubook yeni nesil öğrenme platformuna ücretsiz kayıt olun hemen kazanç elde etmeye başlayın.

Dijital kütüphane, kaynakların tamamının internet ortamında sunulduğu ve bilgisayar ya da cep telefonuyla rahatlıkla tüm kaynaklara ulaşılabilen bir ağ ortamıdır. Büyük kütüphanelerin bazıları çok daha geniş kitlelere fayda sağlayabilmek adına kütüphanede yer alan kaynakları dijital ortama da açmıştır.

Dijital kütüphane, kaynakların tamamının internet ortamında sunulduğu ve bilgisayar ya da cep telefonuyla rahatlıkla tüm kaynaklara ulaşılabilen bir ağ ortamıdır.

Büyük kütüphanelerin bazıları çok daha geniş kitlelere fayda sağlayabilmek adına kütüphanede yer alan kaynakları dijital ortama da açmıştır. Bu durum tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygındır. Dijital kütüphanelerin çoğalmasıyla birlikte sosyal medyada dijital kütüphane nedir sorusu epey yaygın bir şekilde sorulmaya başlandı. Dijital kütüphaneler, fiziksel kütüphanelerin dijital ortama taşınmış halidir. Bu durumun pek çok avantajı vardır ve artık tüm dünyada kütüphaneler yavaş yavaş dijital ortama aktarılmaya başlanmaktadır. Bu sayede herkes her türlü kaynağa bulunduğu yerden erişebilmektedir.

Dijital kütüphanelerin insanlara sunduğu oldukça büyük faydalar da vardır. Bu faydalardan ilki zaman ve yer kavramının ortadan kaldırılmasıdır. İnsanlar nerede olurlarsa olsunlar ve saat kaç olursa olsun tüm kaynaklara dijital ortamdan erişebilmektedir. Bu durum da dijital kütüphanelerin bu kadar sevilmesinde ve kullanılmasındaki en büyük faktörlerden biridir. Dijital kütüphanelerin öğrenciler ve pek çok kişi tarafından kullanılmasının en büyük sebeplerinden bir diğeri de tüm kaynakların rahatlıkla bulunabilmesidir. Bazı durumlarda pek çok kişi kütüphanede saatlerce kaynak aramıştır, bu durum dijital kütüphanelerin gelişiyle birlikte rafa kaldırılıyor. Aranılan kaynaklar dijital kütüphanelerin arama bölümü sayesinde saniyeler içerisinde okuyucuyla buluşabiliyor.

Dijital Kütüphane Ne İşe Yarar?

Dijital kütüphaneyle birlikte fiziksel sınırların kalktığını söylemek mümkündür. Hiçbir sınır olmaksızın, açılış-kapanış saati olmaksızın istenilen kaynaklara 7/24 erişebilmek artık dijital kütüphaneler sayesinde mümkündür. Okuyucular kütüphaneye gitmek zorunda kalmadan istediği kaynağa rahatça ulaşabilir ve okuyabilir. Dijital kütüphaneler yalnızca bulunulan ülkedeki kişiler tarafından değil tüm dünya tarafından kullanılabilir. Dijital kütüphanelerin yaygınlaşmasıyla birlikte çok fazla dijital kütüphane ne işe yarar sorusu sorulmaya başlandı. Bunun en büyük cevabı ise fiziksel sınırların kalkmasıdır. Bugün Finlandiya’daki bir kişi Amerika’daki bir dijital kütüphaneye erişebildiği gibi Türkiye’deki bir kişi de tüm dünya ülkelerinde yayınlanan dijital kütüphanelere rahatlıkla erişebilir ve kaynakların tamamını istediği zaman okuyabilir. Bu sebeple dijital kütüphaneler oldukça yaygındır.

Dijital kütüphanelerin çoklu erişim sunması da oldukça mühimdir. Kütüphanelerde bir kitap doğal olarak yalnızca bir kişi tarafından okunabilirken çoklu erişim sayesinde dijital kütüphanelerde durum tam tersidir. Kitaplar aynı anda pek çok kişi tarafından okunabilmektedir. Bu sayede aynı kaynaktan aynı anda birden fazla okuyucunun yararlanması mümkün hale gelmiştir. Dijital kütüphanelerin bu denli yaygınlaşmasındaki en büyük avantajlardan biri de düşük masraflı olmasıdır. Konvansiyonel kütüphaneler kira, giderler ve bilimum masraflar sebebiyle oldukça büyük bir yük altındayken dijital kütüphanelerin yıllık giderleri son derece azdır. Bu sebeple pek çok kütüphane dijital kütüphane olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlerleyen yıllarda bu kütüphanelerdeki sayının artması bekleniyor.

Neden Dijital Kütüphane Kullanılmalı?

Dijital kütüphane kullanmak için pek çok sebep vardır ancak bu sebepler arasından bazıları insanlar için oldukça önemlidir. Dijital kütüphane kullanma sebepleri, pek çok kişi için farklılık gösterse de insanların bazı sebeplerde ortak kümede buluştuğunu görebilmek mümkündür. Bunlardan ilki dijital kütüphanelerde hiçbir şekilde kaynak sıkıntısı yaşanmamasıdır. Klasik kütüphanelerde pek çok kişinin başına geldiği gibi okunmak istenen bazı kitaplar ve kaynaklar o an başkası tarafından ödünç alınmış olabilir. Bu tip durumlar dijital kütüphanelerde karşılaşılmayacak durumlardır. Aynı kaynağı birden fazla kişi aynı anda okuyabilir ve bu dijital kütüphanelerin tercih edilmesindeki en büyük sebepler arasında yer almaktadır.

Dijital kütüphane kullanımının bu denli yaygınlaşmasındaki bir diğer sebep de mesafelerin ortadan kalkmasıdır. Yalnızca herkesin elinde bulunan bir akıllı telefon ya da dizüstü bilgisayar sayesinde kütüphanelerin tüm kaynaklarına erişebilmek ve bu kaynakları sınırsız bir şekilde kullanabilmek okuyucular arasında büyük bir heyecana da vesile olmuştur. Bu sebeple pek çok okuyucu dijital kütüphaneleri deneyimlemeye başladı. Dijital kütüphanelerin kullanımının yaygın olmasındaki bir diğer etken de elbette ki kaynaklara istenilen zamanda ulaşılabilmesidir. Kaynaklar 7 gün 24 saat okuyucuların kullanabilmesi için açık durumdadır. Bu, konvansiyonel kütüphanelerde okuyucuların en sık dert yandığı durumlardan biridir. Bazı kütüphaneler gece de açıktır fakat bu kütüphaneler arasında çok yaygın olmadığı için kaynak bulma sıkıntısı yaşanabilmektedir.