Edubook ile Online Eğitim

Edubook ile online eğitimi desteklemeye hazır mısınız? Evet, dediğinizi duyar gibiyiz. O halde gelin birlikte online eğitim ile canlanan dersler, gamification, ters yüz öğrenmenin ne olduğunu ve bunların faydalarını keşfetmeye başlayalım.

Online eğitim, İnternet üzerinden gerçekleşen her türlü öğrenmeyi kapsayan esnek bir öğrenim sistemidir. Edubook ile çevrimiçi öğrenme sayesinde eğitimcilere geleneksel bir sınıf kursuna kaydolamayacak öğrencilere ulaşma fırsatı verilir. Platformumuz kendi programlarına ve kendi hızlarında çalışmaları gereken öğrencilere destek olur.

Online Eğitimi Düşünmek için Gerekçeler

Çevrimiçi eğitim, öğrencilere büyük esneklik sağladığı için 7 gün 24 saat çalışan küresel iş toplumunda öğretimsel sunum için uygulanabilir ve heyecan verici bir yöntem haline gelebilir. İnternet ve bilgisayar teknolojisinin artan kullanılabilirliği sayesinde öğrenciler, normal şartlarda yalnızca geleneksel bir sınıfta mevcut olan bilgilere istedikleri zaman ve yerde erişebilirler. Araştırmalar, öğrencilerin geleneksel sınıfta olduğu gibi çevrimiçi bir sınıfta da etkili bir şekilde öğrendiklerini göstermiştir.

Online Öğrenmenin Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Çevrimiçi eğitim öğrencilere birden fazla olumlu fayda sağlamaktadır. Bu faydaları şöyle sıralamak mümkün;

  • Ders alma ile kendi hız ve süresinde çalışma esnekliğine sahip olma,
  • Parmaklarının ucunda bulunan bilgilerle kendi eğitimlerinden sorumlu olmayı öğrenmeleri,
  • Ödev tesliminin kolay olması ve bilgiye rahat bir şekilde ulaşılabilme,
  • Kendi fikirlerini dile getirme, sorunları diğer öğrencilerle paylaşma, ayrıca grup tartışmaları sırasında bilgileri öğrenmeye daha yatkın olurlar
  • Vakit kaybı yaşamadan eğitime istedikleri an başlayabilmeleri,
  • Çevrimiçi öğrenmenin olası olumsuz etkileri, bazı öğrencilerin;
  • Eğitmen ve öğrenciler arasındaki yüz yüze etkileşimi kaçırabilmesi,
  • Kurs boyunca onlara öğreten ve rehberlik eden bir eğitmenle geleneksel derslere katılmayı tercih etmeleri.

Edubook ve Yeni Trend Ters Yüz Öğrenme

Ters yüz öğrenmeyi duyduğunuzda, hazırlıksız yakalanmış olabilirsiniz ya da bu terimin tam olarak ne anlama geldiğini öğrenmek için Google’a bakıp öğrenme eğiliminde olabilirsiniz. Ters çevrilmiş sınıf son zamanlarda eğitimcilerin dikkatini çeken popüler bir eğitim trendidir. İnsanlar bu sistemin neye benzediğini, faydalarının ne olduğunu bilmek istiyorlar! Belki de aynı soruları soruyorsunuz. Sorularınıza yazımızda cevap bulacaksınız.

Ters Yüz Eğitim, ev ödevi ve sınıf etkinlikleri hakkındaki geleneksel fikirlerin tersine çevrildiği ya da ters çevrildiği harmanlanmış bir öğrenme modeli olarak tanımlanmaktadır. Bu model, öğrencilerin önce ev ödevi için yeni materyallerle etkileşime girmesini sağlayan eğitimleri içerir. Daha sonra yeni bilgileri tartışmak ve bu fikirleri uygulamaya koymak için ders süresini kullanırlar.

İşleri bu şekilde yapmak eğitim dünyası için nispeten yenidir. Bu modeli kullanarak, öğretmenler öğrencilere yeni bir konuya odaklı ev ödevi verir, ardından rehberli grup çalışması, eleştirel düşünme ve pekiştirme için ders zamanı kullanılır. Ters Yüz Eğitimde öğretmenin rolü önemlidir çünkü sınıfın kültürünü belirler. Doğrudan eğitim vermek yerine, öğretmen daha çok kolaylaştırıcı rol üstlenir ve öğrencilere bireyselleştirilmiş öğrenme sağlar. Bu farklılaşmanın gerçekleşmesine ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir eğitim almalarına izin verir. Aynı zamanda öğrencilere kararlarını kendi başlarına alma ve daha eleştirel düşünme fırsatı sağlar.

Gamification ile Öğrenme

Gamification, bir adım geri atarak oyun bileşenlerinin hayatın diğer yönlerine uygulanmasını ifade etmektedir. Eğitimde oyunlaştırma söz konusu olduğunda bununla birlikte nihai amaç öğrencilerin ders materyali ile daha fazla etkileşim kurmasını sağlamaktır.

Düzgün bir şekilde uygulandığında eğitimde oyunlaştırmayla ilgili stratejiler inanılmaz faydalar sağlayabilir. Bilişsel gelişim, öğrenci katılımı, erişilebilirlik, ödevi tamamlama, sınıftan zevk alma ve eğitimin geri dönüşümünde önemli artış sağlanmaktadır. Geleceğin Eğitim Sistemi Edubook

Geleceğinizi garanti altına almak ve bütün gelişmeleri yakından takip etmek için Edubook her an sizinle! Başta eğitim olmak üzere kişisel gelişim, hobi, ilgi alanınıza uygun içerikleri ile her an yanınızda olan Edubook sizi birden fazla maliyetten kurtaracaktır.