Edubook İle Öğrenmek ve Öğretmek Çok Kolay!

Teknolojinin gelişmesi şüphesiz ki öğrenme biçimlerine de etki ediyor. Son birkaç yılda daha çok ön plana çıkan öğrenme modelleri ile öğrenciler ve bilgi edinmek isteyen kişiler kendilerine uygun öğrenme biçimini seçerek bilgileri daha kalıcı bir hale getirebiliyorlar. Dijital eğitim veya online eğitim başlığı altında toplanan bu bilgi paylaşma araçlarında öğreticilerin de kendilerini geliştirme ve gösterme fırsatı oluyor.

EDUBOOK NEDİR?

Edubook, öğretmen veya alanında uzman kişilerin online eğitime destek olmak amacıyla oluşturdukları dijital ve interaktif materyallerini paylaşmasına yarayan bir platformdur. Bilgi paylaşımında ters yüz öğrenme, gamification veya canlanan dersler gibi etkili metotlar kullanılmaktadır. Burada esas amaç, bilgi edinmek isteyen kişilerin kendilerine en uygun şekilde bilgiyi alabilmelerini sağlamaktır. Örneğin, ters yüz öğrenme ile zaman, mekân veya diğer kriterlerden bağımsız olarak bilgi kaydedilebilir ve bilgi alıcı kişi kendisine uygun olan bir zamanda tekrardan aynı dersi dinleyebilir. Böylelikle, öğretmenden veya alanında uzman kişiden maksimum verimi almış olur. Edubook’un amacı da dijital eğitim ile öğretici ve öğrenciyi bir araya getirmektir.

NEDEN EDUBOOK?

Edubook, dijital eğitim veren kurumsal bir platformdur. İçeriğinde birçok video materyal bulunur. Öğretmenler veya alanında uzman kişiler gamification tekniği gibi birçok farklı eğitim yöntemiyle derslerini Edubook üzerinden yayınlayabilirler. Ayrıca, Edubook sayesinde öğreticilerin içerikleri çok daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaşabilir.

Edubook’un bir diğer avantajı ise geniş bir konu yelpazesine sahip olması ve bütün seviyelere özel içerik sunabilmesidir. Ayrıca bu içeriklerden hangisi kişinin öğrenme biçimine daha yatkınsa bu model üzerinden ilerleyebilir. Ters yüz öğrenme ile canlanan dersler gibi pek çok tarzda hazırlanmış dokümanlar sayesinde kişi kendisine uygun ders planını kolaylıkla yaratabilir. Edubook’ta online eğitim ile yapılan videolu paylaşımlar arşivlenebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede kişiler istediği zaman tekrar tekrar aynı dersi izleyebilmektedir.

Dijital eğitim ile öğretmeyi amaçlayan Edubook sayesinde depolama sorunu ve baskı maliyetleri tamamen ortadan kalkar. Ters yüz öğrenme ile canlanan dersler biçimiyle eğitim vermek isteyen bir öğretici, ders materyallerini kendi hazırladığı dijital bookcase ile aktarır. Bu sayede eğitim verenler baskı maliyetleri ile uğraşmak zorunda kalmazlar. Gamification olarak da bilinen oyunlaştırma tekniğiyle video ders verilmesinde de yine aynı şekilde baskı maliyetleri ve depolama sorunuyla karşılaşılmaz. Ses, video ve öğreticinin paylaşmak istediği her türlü içerik daimî olarak Edubook üzerinde tutulur.

EDUBOOK’TA EĞİTMENLİK

Edubook’ta eğitmenlik yapmak oldukça avantajlı bir iştir. Üretilen video içerikler yüzlerce kişiye ulaşabilir. Bu sayede de tanınan, bilinen ve alanında popüler bir eğitmen olabilirsiniz. Örneğin, gamification ile öğrenme biçiminde iyi olduğunuzu varsayalım. Bu alanda online eğitim aracılığıyla ön plana çıkabilmek ve isminizi duyurabilmek için Edubook biçilmiş bir kaftandır. Bu platform aracılığıyla öğrenme biçiminde ne kadar iyi olduğunuzu dijital eğitim ile insanlara gösterebilirsiniz.

HEM EĞLENCELİ HEM ÖĞRETİCİ

Öğretmen veya alanında uzman herkes Edubook’ta içeriklerini kolayca paylaşabilir. Böylelikle ters yüz eğitim ile canlanan dersler, gamification gibi çeşitli tekniklerle oluşturulan eğitim içerikleri, öğretici videolar veya etkili içerikler, birçok kişiye ulaşıp katkı sağlamış olur. Kişilerin hangi öğrenme metodunda daha iyi kavradığını ortaya çıkarırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirilen bir platform yaratmış olursunuz. Her seviyede ve her ilgi alanında içerik paylaşabileceğiniz ve öğrenim alabileceğiniz videolu anlatımlar Edubook’ta!