Dijital Eğitim

Dijital Eğitim

Eğitim hayat boyu devam eden en değerli kültür birikimidir. Dijital eğitim teknoloji olanaklarından yararlanarak bulunduğu yerden öğrenme sistemidir.

Eğitim hayat boyu devam eden en değerli kültür birikimidir. Dijital eğitim teknoloji olanaklarından yararlanarak bulunduğu yerden öğrenme sistemidir.
 

İnternet erişimi sağlanabilen her yerden katılımcı olarak eğitim alabilir, eğitim uzmanı olabilirsiniz. Eğitimin bir süreç olduğu düşünülürse nerede ve hangi alanda olursa olsun mutlaka önemlidir.

Evrensel eğitim alanı denilebilecek www.edubook.com.tr bu konuda en doğru örnektir. Eğitin alabilecek bir ortam olduğu kadar eğitimci olarak kazanç sağlanabilecek bir ortamdır. Eksikliğini hissettiğiniz alanda eğitim alırken bilgi ve birikiminizin yeterli olduğu alanda Edu Book üreterek satışa sunabilirsiniz. Dergiler, ders içerikli video ve Edu Book’lar üreterek eğitimci olabilirsiniz.

 Dijital Eğitim Ne Demektir?

 Dijital eğitim, uzaktan eğitim modelidir. Zamanını kendinizin belirleyeceği ister hazır videolarla ister çevrimiçi derslere katılarak eğitim alabilirsiniz. Dijital eğitim sınır tanımayan teknolojisiyle arzu ettiğiniz her alanda faaliyet gösterebilirsiniz. Doğal olarak eğitim veren eğitimci ve eğitimi alacak olanların bulunması ön koşuldur. EduBook sizin için sınırsız, uygun fiyatlı eğitimler platformudur.

 

 Ayrıca etkin olduğunuz konuda eğitimci olabilir, kendi EduBook’unuzu üreterek geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Ürettiğiniz Edu Book Mac bilgisayar - PC’ de görüntülenebilmesine ilaveten HTML5 teknoloji entegrasyonuyla Mobil- tablet gibi cihazlarda görüntülenebilecektir. Dijital eğitim alabilme avantajı kadar eğitimci olarak hazırlayacağınız dijital EduBook’ larınız geniş alanda yarar sağlayacaktır.

Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır. Siz de yetkinlik bilgi ve becerilerinizi dijital ortamlara uyumlayarak paylaşabilirsiniz. Edu Book güncel teknoloji olanaklarının en verimli kullanıldığı bir eğitim paylaşım alanıdır.

 Edubook Ne Demek?

Edubook dijital eğitim içeriğidir. Güvenli uygun fiyatlı olarak siz de erişim sağlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Dijital eğitim avantajlarından yararlanabilirsiniz. Edu Book her yaşatan ve statüden insanın vazgeçilmezi olacaktır. Zira sınırsız bilgi, güvenilir kaynaklardan derlenen eğitim içerikleriyle Edu Book hazırlanmaktadır. Her geçen gün yeni teknikler çıkaran dijital yazılımlar arasında Edu Book muhteşem bir gelişmedir.

Siz de kendinizi hazır hissettiğiniz konuda Edu Book hazırlayabilir, satışa sunabilirsiniz. İstediğiniz alanda Edu Book eğitimi alabilir, eğitmen olabilirsiniz. Dijital eğitim alanında Snagit 2020 eğitimi, alarak kendinizi geliştirebilir. Yeni iş olanakları kazanabilirsiniz. Snagit 2020 Eğitiminde, şablon oluşturmadan, akıllı taşımaya, metin değişiminden panoramik içerikler üretebilirsiniz.

Şablondan görsel ve eğici videolar ve farklı eğitim materyalleri üretebilirsiniz. Edu Book ve video içeriklerinden destek alarak kendi üretiminizi yapabilirsiniz. Edu Book kütüphanelere kaynak desteği verebilir, sınav ve ders konulu içerikler üreterek ihtiyacı olanlara yararlı olabilirsiniz.

Edubook eğitimde çığır açan yenilikçi ve çağdaş teknolojilerin yüksek verimli kullanım alanıdır. Siz de topluluğa katılarak uygun fiyata eğitim alan ve eğitmen olarak kazanç sağlayabilirsiniz.

 Dijital Eğitimi Kimler Almalı?

 Eğitim denilen sonsuz kaynaktan herkes payına düşenle yetinmemeli daha fazlasını almalıdır. Bu konuda en doğru adres ise www.edubook.com.tr/ 7/24 çalışmaktadır. Hayatın her alanında aklınıza takılan sorularınıza cevap bulabilir, merak ettiğinizi konuda eğitim alabilirsiniz. Amatör ve profesyonel içerikler üretebilir satışa sunabilirsiniz. Digital eğitim muhteşem bir yenilik olarak hayata girmiş bulunmaktadır.

Kendiniz veya özel işletmeniz için kurumsal eğitimler verebilir, verimliliği artırabilirsiniz. Camtasia Studio hepsi bir arada denilebilen çözüm üretebilme özelliği taşımaktadır. Webinar kayıtlarından BT sistem yöneticilerine kadar hizmet veren sistem video üretim ve kalitesini yükseltmektedir.

 Edubook eğitimleri arasında IETS Sınav hazırlıkları da bulunmaktadır. Eğitimlerden kendiniz yararlanabileceğiniz gibi girişimci, İşletmeler ve Eğitimciler de yararlanabilecektir. İngilizce konuşan ülkelere gidecek olanlar ve Eğitim alacaklar için çok önemli bir sınavdır.

 EduBook Fiyatları

 Edu Booklar dijital üretim materyalleridir. Siteye üye olarak giriş yaptıktan sonra eğitim almaya başlayabilirsiniz. EduBook eğitim içerikleri profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanmaktadır. Siz de istediğiniz konuda Edu Book üretebilir, satışa sunarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Hayalinizdeki kitabı mı yazmak istiyorsunuz? En iyi balık tutan olarak deneyimlerinizi aktaracağınız bir EduBook' mu hazırlayacaksınız karar vermelisiniz.

 

 Kararınızı verdikten sonra dijital kitabınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Biyografi, dekorasyon, tasarım ve hobi alanınızda EduBook üretimi yaparak ekonomik değer yaratabilir bütçenize katkı sunabilirsiniz. Dijital eğitim kitapları K 12 eğitim alanında en yüksek verim almaya yardım etmektedir. Üretim ve birikim alanınız ne olursa olsun Edu Book hazırlayabilirsiniz. Hedef kitlenizle aranızda güçlü bağlar kurabilirsiniz.

Dijital kütüphane, kaynakların tamamının internet ortamında sunulduğu ve bilgisayar ya da cep telefonuyla rahatlıkla tüm kaynaklara ulaşılabilen bir ağ ortamıdır. Büyük kütüphanelerin bazıları çok daha geniş kitlelere fayda sağlayabilmek adına kütüphanede yer alan kaynakları dijital ortama da açmıştır.

Dijital kütüphane, kaynakların tamamının internet ortamında sunulduğu ve bilgisayar ya da cep telefonuyla rahatlıkla tüm kaynaklara ulaşılabilen bir ağ ortamıdır.

Büyük kütüphanelerin bazıları çok daha geniş kitlelere fayda sağlayabilmek adına kütüphanede yer alan kaynakları dijital ortama da açmıştır. Bu durum tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygındır. Dijital kütüphanelerin çoğalmasıyla birlikte sosyal medyada dijital kütüphane nedir sorusu epey yaygın bir şekilde sorulmaya başlandı. Dijital kütüphaneler, fiziksel kütüphanelerin dijital ortama taşınmış halidir. Bu durumun pek çok avantajı vardır ve artık tüm dünyada kütüphaneler yavaş yavaş dijital ortama aktarılmaya başlanmaktadır. Bu sayede herkes her türlü kaynağa bulunduğu yerden erişebilmektedir.

Dijital kütüphanelerin insanlara sunduğu oldukça büyük faydalar da vardır. Bu faydalardan ilki zaman ve yer kavramının ortadan kaldırılmasıdır. İnsanlar nerede olurlarsa olsunlar ve saat kaç olursa olsun tüm kaynaklara dijital ortamdan erişebilmektedir. Bu durum da dijital kütüphanelerin bu kadar sevilmesinde ve kullanılmasındaki en büyük faktörlerden biridir. Dijital kütüphanelerin öğrenciler ve pek çok kişi tarafından kullanılmasının en büyük sebeplerinden bir diğeri de tüm kaynakların rahatlıkla bulunabilmesidir. Bazı durumlarda pek çok kişi kütüphanede saatlerce kaynak aramıştır, bu durum dijital kütüphanelerin gelişiyle birlikte rafa kaldırılıyor. Aranılan kaynaklar dijital kütüphanelerin arama bölümü sayesinde saniyeler içerisinde okuyucuyla buluşabiliyor.

Dijital Kütüphane Ne İşe Yarar?

Dijital kütüphaneyle birlikte fiziksel sınırların kalktığını söylemek mümkündür. Hiçbir sınır olmaksızın, açılış-kapanış saati olmaksızın istenilen kaynaklara 7/24 erişebilmek artık dijital kütüphaneler sayesinde mümkündür. Okuyucular kütüphaneye gitmek zorunda kalmadan istediği kaynağa rahatça ulaşabilir ve okuyabilir. Dijital kütüphaneler yalnızca bulunulan ülkedeki kişiler tarafından değil tüm dünya tarafından kullanılabilir. Dijital kütüphanelerin yaygınlaşmasıyla birlikte çok fazla dijital kütüphane ne işe yarar sorusu sorulmaya başlandı. Bunun en büyük cevabı ise fiziksel sınırların kalkmasıdır. Bugün Finlandiya’daki bir kişi Amerika’daki bir dijital kütüphaneye erişebildiği gibi Türkiye’deki bir kişi de tüm dünya ülkelerinde yayınlanan dijital kütüphanelere rahatlıkla erişebilir ve kaynakların tamamını istediği zaman okuyabilir. Bu sebeple dijital kütüphaneler oldukça yaygındır.

Dijital kütüphanelerin çoklu erişim sunması da oldukça mühimdir. Kütüphanelerde bir kitap doğal olarak yalnızca bir kişi tarafından okunabilirken çoklu erişim sayesinde dijital kütüphanelerde durum tam tersidir. Kitaplar aynı anda pek çok kişi tarafından okunabilmektedir. Bu sayede aynı kaynaktan aynı anda birden fazla okuyucunun yararlanması mümkün hale gelmiştir. Dijital kütüphanelerin bu denli yaygınlaşmasındaki en büyük avantajlardan biri de düşük masraflı olmasıdır. Konvansiyonel kütüphaneler kira, giderler ve bilimum masraflar sebebiyle oldukça büyük bir yük altındayken dijital kütüphanelerin yıllık giderleri son derece azdır. Bu sebeple pek çok kütüphane dijital kütüphane olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlerleyen yıllarda bu kütüphanelerdeki sayının artması bekleniyor.

Neden Dijital Kütüphane Kullanılmalı?

Dijital kütüphane kullanmak için pek çok sebep vardır ancak bu sebepler arasından bazıları insanlar için oldukça önemlidir. Dijital kütüphane kullanma sebepleri, pek çok kişi için farklılık gösterse de insanların bazı sebeplerde ortak kümede buluştuğunu görebilmek mümkündür. Bunlardan ilki dijital kütüphanelerde hiçbir şekilde kaynak sıkıntısı yaşanmamasıdır. Klasik kütüphanelerde pek çok kişinin başına geldiği gibi okunmak istenen bazı kitaplar ve kaynaklar o an başkası tarafından ödünç alınmış olabilir. Bu tip durumlar dijital kütüphanelerde karşılaşılmayacak durumlardır. Aynı kaynağı birden fazla kişi aynı anda okuyabilir ve bu dijital kütüphanelerin tercih edilmesindeki en büyük sebepler arasında yer almaktadır.

Dijital kütüphane kullanımının bu denli yaygınlaşmasındaki bir diğer sebep de mesafelerin ortadan kalkmasıdır. Yalnızca herkesin elinde bulunan bir akıllı telefon ya da dizüstü bilgisayar sayesinde kütüphanelerin tüm kaynaklarına erişebilmek ve bu kaynakları sınırsız bir şekilde kullanabilmek okuyucular arasında büyük bir heyecana da vesile olmuştur. Bu sebeple pek çok okuyucu dijital kütüphaneleri deneyimlemeye başladı. Dijital kütüphanelerin kullanımının yaygın olmasındaki bir diğer etken de elbette ki kaynaklara istenilen zamanda ulaşılabilmesidir. Kaynaklar 7 gün 24 saat okuyucuların kullanabilmesi için açık durumdadır. Bu, konvansiyonel kütüphanelerde okuyucuların en sık dert yandığı durumlardan biridir. Bazı kütüphaneler gece de açıktır fakat bu kütüphaneler arasında çok yaygın olmadığı için kaynak bulma sıkıntısı yaşanabilmektedir.