Android Geliştirme Nedir? Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi

Teknolojinin ilerlemesi neticesinde artan mobil cihaz kullanımı, aynı zamanda mobil uygulama ve oyunların da sürekli gelişip çoğalmasını sağlamaktadır. Birtakım komut ve ayarlar sağlanarak, android mobil geliştirme dili tercih edilir. Mobil uygulama ve uygulamanın yazılımını geliştirmeye olanak tanıyan sistem android programlama dili olarak tanımlanır. Bugün, eğitimi alınarak üzerinde profesyonelleştirilmiş mobil uygulamalar üretip piyasada etkin bir biçimde yer almak istiyorsanız bunun bitimsiz bir yol olduğunu ifade etmek gerekir. Zira alışverişten oyuna pek çok alanda hayatlarımızda yer edinmiş olan mobil uygulamalar, android mobil uygulama yazılımları ile sınırsızca
çoğaltılabilir.

Android Programlama Dili Tercihi Ne Yönde Olmalıdır?

Android uygulama geliştirme dilleri öncelikle uygulamanın niteliği belirlenip ardından buna göre kodlanır. Mobil uygulama geliştirmenin çeşitli türleri bulunur.

Yerel (Native) Mobil Uygulamalar

Telefonların GPS, kamera ve diğer gelişmeye açık olan uygulamaları yerel mobil uygulamalara örnek gösterilebilir. C+++, Java ve HTML gibi mobil uygulama dilleri bu türler için uygun programlamalardan yalnızca birkaç tanesidir.

Platformlar Arası Yerel Mobil Uygulamalar

Daha çok işletme ve şirketler tarafından tercih edilen çoklu android programlama dili olarak da bilinen yazılım uygulaması, yine bilirkişiler tarafından hayata geçirilmektedir. Javascript gibi kapsamlı uygulamalar alışveriş sitesi veya sanal gerçekliğin oluşturulması gereken tüm uygulamalarda tercih edilen andorid geliştirme dillerindendir.

Hibrit (Karma) Mobil Uygulamalar

Hibrit uygulama pratik ve hızlı bir şekilde geliştirilip dönüştürülmeye uygun olan bir mobil uygulama türüdür. Pek çok programlama dilinin kullanımına uygun olan bu tür uygulama yerli ya da yabancı fark etmeksizin tüm platformalar için geliştirilebilir niteliktedir. Bu gibi melez uygulamalar oluşturmak için android mobil uygulama geliştirme dilleri arasından tercih yapılabilecek alternatifler çok olacaktır.

PWA (Progressive Web App) Mobil Uygulamalar

Türkçesi aşamalı web uygulamaları olan PWA uygulaması, aynı anda erişime uygun halde bulunan aplikasyonlar için harika bir seçenektir. Örneğin; PC üzerinden giriş yapılan bir web sitesi mobil tarayıcıdaki görünümü ile aynı noktada kişiye hitap edebilir. Bu uygulama için de en eski android geliştirme dillerinde en güncel olanlarına kadar birçok programlama dili kullanılabilmektedir.

Edubook sitesinden alacağınız kapsamlı ve içeriği zengin eğitimlerle siz de birer mobil uygulama geliştirme uzmanı olabilirsiniz. Şayet bu alanda uzmanlığınız varsa bilgi ve birikiminizi öğrencilerle online eğitimler dahilinde paylaşıp gelir elde etme imkanına erişebilirsiniz.

Online Android Geliştirme Eğitimi

Online android geliştirme eğitimi günümüzde özel kurslar ile çok daha cazip bir hale gelmiştir. Edubook.com bu noktada, alanında seçilmiş profesyonel eğitmenler eşliğinde ilgililerine dersler ve eğitim belgeleri verir. Temel bilgilerden, uygulamalı anlatıma kadar geniş perspektifle android geliştirmenin tüm inceliklerini öğrenmiş olursunuz. Üstelik ücretsiz kayıt olup bu büyülü bilgi dünyasına dahil olmanız mümkündür.

Android Mobil Uygulama Geliştirme Eğitmenleri

Mobil uygulama geliştirmede en verimli ve hızlı sonucu almak için ciddi bir bilgi edinmiş olmak gerekir. Çünkü en doğru programlama dili ve mobil uygulama çeşitleri tamamen deneyim sahibi kişilerin yapabileceği kodlamalardır. Sitemizdeki bahsi geçen eğitimlerden yararlanmak için kaliteli içeriklerin tamamını sunan eğitmen kadromuz ile sizler de birer eğitmen olma mertebesinde donanıma sahip olabilirsiniz.

Android mobil uygulama geliştirme eğitmeni olmak için; https://www.edubook.com.tr/tr/egitmen-basvuru adresinden ücretsiz olarak kayıt açıp
eğitim videolarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca kendi edubooklarınızı hazırlayabilirsiniz. Böylece bilgilerinizi eğitim almak isteyen kişilere de aktarıp pek çok insanın bilgi edinmesine katkı sağlamış olursunuz. Online android mobil uygulama geliştirme derslerinden aktif olarak yararlanabilmek isteyenler ile eğitmenlerin buluşma noktası olan Edubook her zaman sizinle.