After Effects Nedir Ne İşe Yarar?

After Effects birçok teknoloji meraklısının merak ettiği konulardandır. Kendi içinde teorik ve pratik bilgi ister. Ne amaçla nasıl kullanıldığına bakarak çözüm bulabilirsiniz. After effects eğitimi almak birçok beceriyi size kazandırır. Eğitim içeriği kapsamında birçok detaya hakim olursunuz. After effects ne işe yarar sorusunun cevabı nerede nasıl kullanacağınız ile  alakalıdır.

Adobe After Effects ile Neler Yapabilirim?

Öncelikle neler yapılamaz bu konuya açıklık getirilmelidir. Uygulama tek başına her şeyi yapamamaktadır.  Çalışmalarınıza boyut kazandırdığı düşünülebilir.  3 boyutlu bir sanal film seti kurulabilir. Youtube kanalınız varsa buna dair eğitimleriniz etkili bir seri olacaktır. Öne çıkan özelliklerini ve faydalarını sıralarsak:

 • Dilediğiniz özellikteki kamera ile çekim olabilir. Kameraları hareketlendirebilirsiniz.
 • Hayal gücünüzle sınırlandırılmış bir After effects kullanımı vardır.
 • Color correction, rotoscoping, keying en sık yapılan işlemdir.
 • Filminize ek kullanılacak görüntüler hazırlayabilirsiniz.
 • İlk aşamada şunları öğrenirsiniz; Layer, keyframes, mask, composite mantığını bilmek faydalıdır.
 • Video düzenleme yazılımı olmadığı için efekt denemeleri uygulanır.
 • Gelişiminizin hızlı olması için basit denemeler yapmalısınız.
 • Günlük hayatta After Effects kullanılan birçok alan görülebilir.
 • Filmlerde, reklamlarda ve videolarda çok sık görülmektedir.
 • Temel mantığı bir görsele hareket katmak olarak düşünülebilir.
 • 2 ve 3 boyutlu animasyonlar oluşturabilirsiniz.
 • Hazırladığınız animasyonları deneme sürümü ile oluşturabilirsiniz.
 • Adobe After Effects türlerini deneyebilirsiniz. Ücretsiz kısmı sınırlı olarak izinlidir. 7 günlük deneme süresini tanıma amaçlı kullanabilirsiniz.

Mobil Uygulamalarda After Effects Ne Sunuyor?

Mobil uygulamalarda After effects kullanabilirsiniz. Google Play ve App Store’da uygulama olanağı bulunmaktadır.  Ücretli Adobe After Effects kullanıyorsanız güncellemeleri takip edebilirsiniz.  Özellikle işi bu alanda olanlar için ideal bir uygulamadır. Telefonda orijinal uygulama uzantısını bulmalısınız.  

Uygulama mantığını anlamak üzere eğitimleri alabilirsiniz. Aldığınız bu eğitimler size teknik uzmanlık sağlayacaktır. Animasyon hazırlama bilgisi iş kalitenizin artmasını sağlayacaktır. Uzmanlık oluşturmak için bol deneme yapmalısınız. İşe yarar bilgilerin uygulamada karşılığı olmalıdır.

Mobil uygulamayı indirdiğinizde eğitim desteği video içerikleri bulabilirsiniz. Uygulamada yer alan eğitimlerinizdeki dersleri eksiksiz şekilde tamamlamak önceliğiniz olmalıdır. İstenen alıştırmaları düzenli olarak yapmalısınız.

After Effects Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

After Effects öğrenmek  genellikle 60 saat civarında yapılabilir. Kişisel durum bu süre açısından belirleyici olabilmektedir. Eğitim aldığınız kurum, kişi, ayırdığınız zaman önem kazanır. Eğitim süresinde gecikmeler olmaması için planlama gerekir. Ders başı planlamaya göre başarı artacaktır.

Derslerin bölümleri halinde After Effects aşamaları oluşturmalısınız. Nasıl ilerleyeceğinizden önce neleri öğrenecekseniz belirlemelisiniz. Önceden aşinalığınız varsa öğrenme süreci kısalabilir. Sıfırdan öğrenme durumunda da bol pekiştirme uygulaması gerekir.

Uygulamalara dayalı After Effects bölümlerinde başarı oranı yüksektir. Kapsam kapasite gibi konularda eğitmen ile iletişimde kalınmalıdır. Bir konu içeriğinin başarılı sonuçlanması uygulama netliğine bağlıdır. Bütün bilgileri fayda bakımından bütün olarak değerlendirmelisiniz. Alacağınız bilgiler hayat boyu faydası olacak bilgilerdir.

Edubook'ta Nasıl After Effects Eğitmeni Olunur?

Edubook'ta After Effects eğitmeni olmak son derece kolaydır. İstediğiniz verileri başkalarıyla paylaşabilirsiniz.  Platform üzerinde kendi eğitimlerinizi ücretsiz olarak hazırlayabilir ve istediğiniz fiyattan satabilirsiniz. Geniş kapsamda bilgilerinizi, uzmanı olduğunuz alanı bu alanda ilerlemek isteyenlere ücretsiz açabilirsiniz. Uzmanı olduğunuz konuyla ilgili öğretme becerilerinizi denemelisiniz. Yeni nesil eğitimin gereksinimlerini göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü online platformlar giderek daha yoğun kullanılmaktadır. Edubook'ta eğitmenliğinizi pekiştirebilir, tecrübelerinizi faydalı şekilde paylaşabilirsiniz.

Neler yapmanız gerektiği konusunda öncelikle üyelik oluşturmalısınız. Size açılan eduBook nasıl hazırlanır eğitimleriniz izlemelisiniz. Ardından Edubooklarınızı hazırlayın ve sisteme yükleyin. Tanıtımını yapacağınız eğitimleri sattıkça geliriniz artabilir.

 

Benzer Yazılar

Photoshop Nedir? Online Photoshop Eğitimi