Eğitimler

Edubook

Kanguru Matematik 4. Sınıf Çalışma Kitabı B


Eğitmen: Kanguru Matematik

star_border star_border star_border star_border star_border

Edubook

Kanguru Matematik 4. Sınıf Çalışma Kitabı A

Elinizdeki kitap Uluslararası Kanguru Matematik Derneği’nin (AKSF) farklı yıllarda yarışmalarında kullandığı orijinal sorularından oluşmaktadır. Uluslararası Kanguru Matematik Derneği her yıl 90’dan fazla ülkede 7 Milyondan fazla öğrenciye yaratıcı, hayatın içinden ve eğlenceli matematik problemleri ulaştırıyor. Her yıl mart ayının üçüncü haftası organize edilen yarışmalar, farklı ülkelerden akademisyenler, dernekler, üniversiteler ve Milli Eğitim Bakanlıkları’ndan oluşan üyelerinin destekleriyle Türkiye’de de 2015’ten bu yana uygulanmaya devam ediyor.

Tüm Türkiye’den farklı okullardan matematik öğretmenleri, akademisyenler ve eğitim kurumlarının destekleriyle organize edilen yarışma ile yaratıcı ve eğlenceli matematik soruları öğrencilerimize ulaşıyor. Kanguru Matematik yarışmasının her aşamasında olduğu gibi, bu kitapların hazırlanmasında da gönüllü olarak emeklerini esirgemeyen Danışma Kurulu üyesi öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Yarışmalarımıza "Katılımcı Okul” ya da "Sınav Merkezi” olarak katılan 3000’e yakın okulumuza ve bu okullarda yarışmaların organizasyonu için çaba sarf eden 10 bine yakın eğitimcimize de teşekkürü bir borç biliriz. 

Derneğimizin amacı ezberden uzak, yaratıcı, günlük hayatla bağlantılı ve eğlenceli mantık ve muhakeme sorularıyla öğrencilere matematiği sevdirmek ve bu sorular aracılığıyla öğrencilerimizin matematiksel becerilerini geliştirmek. Temennimiz Kanguru Matematik sizin için de bir yarışmadan daha çok, farklı matematik sorularıyla heyecanlandığınız keyif dolu bir uğraş olur. 

Bu kitabımızda da siz öğrencilerimiz için seçtiğimiz orijinal Kanguru soruları var. Tüm soruların video çözümlerine "Kanguru Video Çözüm" uygulamamızdan ulaşabilirsiniz. Daha fazla yaratıcı ve orijinal Kanguru soruları için diğer kitaplarımıza da göz atabilirsiniz.

Matematiğin keyfine varmanız, matematikle kalmanız dileğiyle…
 
40 Sayfa
1. Kalite kağıt baskı
Kuşe Kapak
Cevap Anahtarı var
Video Çözüm Var

Eğitmen: Kanguru Matematik

star_border star_border star_border star_border star_border